Balluff rozbudowuje swoją siedzibę

Wierność regionowi: Balluff rozbudowuje swoją siedzibę w Neuhausen

Firma Balluff, specjalizująca się w dziedzinie automatyki, przedstawia swoje plany rozbudowy siedziby w Neuhausen a. d. F. Rozpoczęcie budowy planowane jest na rok 2019. Nowy kompleks zapewnia 1250 miejsc pracy.

Teczka prasowa (plik zip.)

Od momentu swojego powstania niemal sto lat temu, specjalizująca się w automatyzacji firma Balluff ma swoją siedzibę w Neuhausen a. d. F. To, że budynki firmowe osiągną wkrótce granice swoich możliwości ze względu na dynamiczny rozwoju firmy było wiadome już w 2013 roku. Początkowo siedziba na Schurwaldstraße miała zostać rozbudowana, z naciskiem na przestrzeń biurową i logistykę. Jednak w roku 2015 na pierwszy plan wysunął się długoterminowy rozwój siedziby Balluff. Aby uzyskać różnorodne rozwiązania z potencjałem na przyszłość firma zorganizowała konkurs architektoniczny. Od przetargu w sierpniu 2017 roku do rozstrzygnięcia upłynęły tylko cztery miesiące. Dziewięć biur architektonicznych zgłosiło swoje propozycje, a na początku grudnia jedenastoosobowe jury jednomyślnie zdecydowało się na projekt biura Grüntuch Ernst. Dwuetapowa koncepcja obejmuje rozbudowę dotychczasowej siedziby przy Schurwaldstraße o innowacyjny budynek biurowo-badawczy oraz stworzenie reprezentacyjnej siedziby głównej firmy ze zintegrowanym centrum obsługi klienta i centrum szkoleniowym przy Plieninger Straße. Koncepcja ta została przedstawiona radzie gminy Neuhausen w styczniu. Rozpoczęcie budowy budynku biurowo-badawczego zaplanowane jest na 2019 rok. Projekt ten stanowi jedną z największych inwestycji w historii firmy Balluff.


Architektoniczna reprezentacja przyszłości


Powstanie dwóch nowych budynków będzie oznaczało reorganizację dotychczasowej siedziby Balluff, ponieważ różne jednostki organizacyjne, które obecnie rozmieszczone są w różnych miejscach w Neuhausen, zostaną połączone w jeden kompleks. Nowy wielofunkcyjny budynek biurowy i badawczy przy Schurwaldstraße będzie stanowić centralną oś i centrum nowego kompleksu. Forma budynku, osiągającego wysokość 12 m, odwołuje się do wyglądu hal produkcyjnych. Szeroki środkowy korytarz, służący jako wewnętrzna ulica, otwarte strefy komunikacyjne oraz nowa restauracja będą miejscami spotkań dla pracowników Balluff.

Rozbudowana siedziba przy Plieninger Straße, za sprawą swojego wyrazistego, dynamicznego charakteru będzie przyciągać wzrok już od pobliskiej autostrady. Podczas gdy zewnętrzna forma nowego budynku jest surowa, jego wnętrze stanowi realizację innowacyjnej koncepcji łączącej zamknięte, zapewniające prywatność przestrzenie z otwartymi obszarami komunikacyjnymi. Na powierzchni 1100 metrów kwadratowych znajdować się będą sale konferencyjne, pomieszczenia do organizacji spotkań oraz biura. „Oba budynki skonstruowane są na podstawie podobnej architektonicznej myśli przewodniej: zachęcania poprzez połączenie formalnych pomieszczeń biurowych z przestrzeniami nieformalnych spotkań do ruchu, inspiracji i interakcji, w celu budowania zespołu i rozwijania współpracy.” - mówi Armand Grüntuch, współwłaściciel biura architektonicznego Grüntuch Ernst z Berlina.

Nowoczesne środowisko pracy

Decyzja o stworzeniu nowego budynku była konsekwencją stałego rozwoju Grupy Balluff. Firma ta, specjalizująca się w automatyzacji i zatrudniająca ponad 3600 pracowników na całym świecie, od dłuższego czasu znajduje się na kursie wzrostowym, a w 2016 roku osiągnęła obrót w wysokości 378 milionów euro. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat liczba pracowników w Neuhausen wzrosła o około 38 procent, do ponad 1000. Rozbudowa siedziby daje możliwość długoterminowego skupienia miejsc pracy w jednym kompleksie. Skraca to konieczne do pokonania dystanse. „Koncepcja ta idealnie odzwierciedla nasz rozwój i orientację na przyszłość: nowoczesne środowisko pracy, które ułatwia komunikację i współpracę oraz zapewnia przestrzeń dla innowacji." - wyjaśnia dyrektor zarządzający Balluff, Katrin Stegmaier-Hermle.

Wierność Neuhausen

Zatrudniająca w Neuhausen ponad 1000 pracowników firma Balluff jest ważnym pracodawcą w mieście i całym regionie. Jako specjalista w dziedzinie automatyzacji i Przemysłu 4.0, firma zapewnia wysokiej jakości miejsca pracy w długiej perspektywie czasu. „Fakt, że inwestujemy w dalszy rozwój siedziby głównej to w obliczu niemal stuletniej historii firmy ważne zobowiązanie wobec Neuhausen." - mówi Katrin Stegmaier-Hermle. „Od dawna jesteśmy z gminą w stałym kontakcie. Bardzo sobie cenimy tę bliską, opartą na otwartości współpracę.“ Nowy budynek jest również powodem do radości dla gminy Neuhausen. „Oczywiście, niezmiernie cieszymy się z tego, że firma Balluff odnawia swoje zobowiązanie wobec Neuhausen poprzez nowy budynek. Widoczna z daleka nowa siedziba to dla nas ogromna szansa. Z jednej strony jest ona ważna dla ugruntowania pozycji firmy, a z drugiej strony dla nas jako wspólnoty, gdyż z pewnością stanie się naszą kolejną architektoniczną atrakcją. Firma Balluff po prostu należy do pejzażu Neuhausen – i jesteśmy z tego dumni." - dodaje burmistrz Ingo Hacker.

O firmie Balluff

Firma Balluff została założona w roku 1921 w Neuhausen a.d.F. i zatrudnia dziś 3600 pracowników na całym świecie, będąc synonimem innowacyjnej technologii, jakości i wielobranżowego doświadczenia w zakresie automatyki przemysłowej. Jako wiodący specjalista w dziedzinie czujników i automatyki ta rodzinna firma w czwartym pokoleniu oferuje kompleksowe portfolio innowacyjnych technologii czujników, identyfikacji i sieci oraz oprogramowanie do kompleksowych rozwiązań w systemach automatyki.
W 2016 roku Grupa Balluff odnotowała obrót ponad 378 milionów euro. Oprócz centralnej siedziby firmy w Neuhausen a. d. F. Balluff ma zakłady dystrybucyjne, produkcyjne i rozwojowe na całym świecie i reprezentowany jest przez 37 spółek córek i dalsze przedstawicielstwa w 68 krajach. Gwarantuje to klientom szybką dostępność produktów na całym świecie i wysoką jakość doradztwa i serwisu bezpośrednio na miejscu.