Return Material Authorization
Return Material Authorization

Instrukcja realizacji procedur RMA

Drogi kontrahencie, droga kontrahentko!

Abyśmy mogli szybko i sprawnie zająć się produktami, które chcieliby Państwo do nas zwrócić, usystematyzowaliśmy realizację procedur RMA. Dlatego prosimy Państwa o przestrzeganie następującego sposobu postępowania.

Formularz RMA

Przebieg procedury RMA

 1. Przy odsyłaniu produktów będą Państwo potrzebowali formularza RMA. Ten formularz i instrukcję do pobrania znajdą Państwo na naszej stronie domowej www.balluff.pl/RMA.
 2. Formularz RMA mogą Państwo wypełnić online niezależnie od przeglądarki lub alternatywnie pobrać i otworzyć za pośrednictwem Adobe Reader, a po wypełnieniu przesłać do nas pocztą elektroniczną, naciskając na przycisk "wyślij".
 3. Przesyłając formularz RMA, potwierdzają Państwo, iż dane są możliwie kompletne i zgodne z prawdą.
 4. W ciągu 1 - 2 dni roboczych otrzymają Państwo od nas na adres e-mail podany w formularzu RMA dokument wysyłkowy zwrotu/dokument przewozowy z nr ID Support-Ticket.
  Prosimy pamiętać, że niekompletne dane na formularzu RMA mogą opóźnić ich opracowywanie.
 5. Prosimy wydrukować dokument wysyłkowy zwrotu/dokument przewozowy i dołączyć go do wysyłki zwrotnej.
 6. Wysyłka zgłoszonych produktów leży po stronie zgłaszającego.
 7. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji gwarancyjnej naprawiony/nowy produkt powinni otrzymać Państwo w przeciągu 2 tygodni, pod warunkiem, że produkt jest dostępny na magazynie. W przypadku braku produktu na magazynie czas oczekiwania może się wydłużyć o czas potrzebny na wyprodukowanie nowej partii produktów.
 8. W przypadku napraw pogwarancyjnych otrzymają Państwo ofertę na naprawę produktu. Decyzja w sprawie naprawy powinna zostać podjęta w przeciągu 2 tygodni.

Jeżeli w ciągu 10 dni od otrzymania dokumentów wysyłkowych produkt nie zostanie wysłany na serwis do firmy Balluff zgłoszenie zostanie automatycznie zamknięte.

W przypadku braku decyzji w sprawie naprawy produktu w ciągu 2 tygodni otrzymają państwo informację przypominającą. Jeżeli po tygodniu od wysłania do Państwa informacji nie otrzymamy decyzji w sprawie produktu, zostanie on odesłany nienaprawiony, a państwo zostaną obciążeni kosztami diagnostyki.

Ze względu na koszt i dostępność części zamiennych produkty starsze niż 8 lat nie podlegają naprawie. Proszę mieć na uwadze, że koszty naprawy produktów starszych niż 5 lat mogą wynosić nawet koszt zakupu nowego urządzenia.

Warunki RMA

 • Zwrot może nastąpić nie później niż 14 dni od daty zakupu
 • Produkt nie może nosić śladów użytkowania
 • W celu uzyskania noty uznaniowej zwrot musi nastąpić w nieuszkodzonym opakowaniu
 • Przesyłka elementów elektronicznych musi nastąpić w sposób zabezpieczający je przed ładunkiem elektrostatycznym
 • W przypadku produktów wyprodukowanych na Państwa życzenie pracownik poinformuje Państwa indywidualnie o dodatkowych zasadach zwrotu.

> Instrukcja jako plik PDF