Safety over IO-Link
Balluff Safety

Bezpieczeństwo w jakości Balluff

Automatyka potrzebuje bezpieczeństwa, które zawsze opiera się na wiarygodności. Jakość firmy Balluff gwarantuje rozwiązania o wyjątkowej niezawodności. Koncepcja bezpieczeństwa Balluff składa się z produktów i rozwiązań, które spełniają przez lata swoje zadanie przy zachowaniu równego poziomu bezpieczeństwa i precyzji. Obejmuje ona ciągle rosnącą liczbę produktów i komponentów, które przyczyniają się do minimalizacji zagrożenia dla ludzi i urządzeń produkcyjnych. To czym się wyróżniamy, to prostota integracji naszych komponentów z systemem sterowania.

Wyjątkowy: Bezpieczeństwo poprzez interfejs IO-Link

Aby zmaksymalizować efektywność integracji systemów bezpieczeństwa opracowaliśmy Balluff Safety Hub. Jest to pierwsze na świecie zintegrowane rozwiązanie bezpieczeństwa wykorzystujące interfejs IO-Link.

Wykorzystanie interfejsu IO-Link jak zawsze umożliwia prostą integrację urządzeń bezpieczeństwa i ogranicza ilość urządzeń w szafach sterowniczych. Dzięki nowemu rozwiązaniu, poprzez master IO-Link możemy przesyłać nie tylko sygnały z czujników i elementów wykonawczych ale również sygnały bezpieczne z czujników bezpieczeństwa takich jak kurtyny czy zamki a także bezpiecznie wyłączać elementy wykonawcze.

Możliwość modyfikacji urządzenia w ostatniej chwili

Skalowalna topologia komponentów bezpieczeństwa pozwala dostosować aplikację w każdej chwili w prosty i szybki sposób do zmieniających się warunków użytkowania. Otrzymuje dzięki temu wyjątkową elastyczność systemu.

Rodziny produktów

Moduły IO-Link do aplikacji bezpieczeństwa

Profisafe poprzez IO-Link

Optoelektroniczne urządzenia bezpieczeństwa

Wyłączniki bezpieczeństwa i czujniki bezpieczeństwa

Bezpieczne przyrządy sterujące