Východiskovým bodom našej viac ako 100-ročnej úspešnej histórie sú bicykle, motocykle a šijacie stroje.

Gebhard Balluff

Gebhard Balluff zakladá v Neuhausene svoju mechanickú opravovňu bicyklov, motocyklov a šijacích strojov, ktorá sa rozvinula na výrobnú prevádzku zameranú na presné, sústružené a frézované diely.

Eduard Hermle

Gebhard Balluff odovzdáva vedenie spoločnosti do rúk svojho zaťa Eduarda Hermleho.

Fabrika na jemné mechanické výrobky

Balluff sa stáva fabrikou na jemné mechanické výrobky a vyrába okrem iného napínacie svorky DIN L 85, ako aj navíjače pružín.

Lis na cestoviny Balluff

Spol. Balluff zavádza do výrobného programu lis na cestoviny.

Spol. Balluff vyrába vahadlá, čapy náprav, radiace páky

Spol. Balluff vyrába vahadlá, čapy náprav, radiace páky a diely motorov pre automobilový priemysel.

Výroba vačkového spínača BNS

Vývoj a vstup do sveta snímačov: výroba vačkového spínača BNS

Indukčné približovacie spínače BES

Začiatok výroby indukčných približovacích spínačov BES: Prvý bezdotykový snímač predstavuje obrovský pokrok v rámci riadiacej techniky pre strojárstvo a vďaka nemu sa spol. Balluff stáva lídrom na svetovom trhu.

Prvá zahraničná dcérska spoločnosť Balluff Rakúsko

Založenie prvej zahraničnej dcérskej spoločnosti Balluff Rakúsko vo Viedni – prvý krok pri rozširovaní medzinárodnej distribučnej siete.

Výstavba nového závodu v Neuhausene

Výstavba nového závodu v Neuhausene a. d. F.: Vznikajú moderné, priestranné budovy pre vývoj, výrobu a administratívu.

Optoelektronické snímače BOS

Začiatok výroby optoelektronických snímačov BOS: Snímače Balluff dokážu teraz registrovať objekty aj na väčšie vzdialenosti a aj z iných materiálov, ako je kov.

Rolf Hermle

Prostredníctvom bratov Klausa a Rolfa Hermlerovcov sa vedenie rodinnej spoločnosti odovzdá 3. generácii. Až do smrti Klausa Hermlera v roku 1987 vykonávali bratia spoločne nadnárodné pôsobenie spoločnosti a systematické vytváranie portfólia produktov.

Založenie dcérskej spoločnosti Nihon Balluff Japonsko ako prvej pobočky v Ázii zameranej na lokálnu výrobu a odbyt.

Založenie pobočiek v Severnej Amerike a v Brazílii na poskytovanie lepších služieb zákazníkom priamo na mieste a na realizáciu strategických operácií na trhu.

Začiatok výroby priemyselných systémov RFID BIS: Identifikačné systémy sú kombináciou dátového nosiča, hlavy na zapisovanie/čítanie a vyhodnocovacích jednotiek.

Začiatok výroby snímačov dráhy Micropulse BTL: Prvé bezdotykové meranie lineárnych pohybov bez opotrebenia od spol. Balluff. Štartovacia čiara pre dnešné bohaté portfólio na meranie dráh.

Začiatok výroby snímačov magnetického poľa BMF: Rozšírenie pôsobnosti v oblasti senzoriky pre magnetické polia.

Začiatok výroby snímačov dráhy Transsonar: Výsledok pokračujúceho vývoja snímačov dráhy Micropulse BTL.

Založenie dcérskej spoločnosti Balluff Elektronika KFT Maďarsko. Celosvetová produkčná sieť rastie.

75 rokov spol. Balluff. Spoločnosť rastie v medzinárodnom meradle – vďaka pobočkám vo Švajčiarsku, Taliansku a v Českej republike, ako aj s distribučnými kanceláriami v Singapure a Číne.

Spol. Balluff otvára nové logistické centrum, ako aj modernizovanú výrobnú prevádzku v Neuhausene. Začiatok výroby snímačov Super Shorties BES: Rozšírenie pôsobnosti v oblasti minisenzoriky.

Začiatok výroby magnetoindukčných snímačov dráhy BIL/BIP a magneticky kódovaných systémov na meranie dráhy a uhlov BML: Rozšírenie portfólia na meranie dráhy o vysokopresné princípy merania.

Vertikálne rozšírenie portfólia výrobkov o riešenia pre priemyselné siete a konektivitu IO-Link: Spol. Balluff sa ďalej rozvíja ako poskytovateľ systémov a riešení. Príslušenstvo sa stáva sekciou s veľkým obratom.

Vďaka novej výrobnej prevádzke v Číne si spol. Balluff upevňuje svoje trhové postavenie v Ázii s hlavnou orientáciou na Čínu, Kóreu, Taiwan a Japonsko.

Generačná výmena: Rolf Hermle odovzdáva vedenie spoločnosti svojim deťom Katrin Stegmaier-Hermleovej a Florianovi Hermleovi, ako aj konateľovi pre techniku Michaelovi Ungerovi.

Začiatok výroby SmartLights BNI: Spol. Balluff rozširuje svoju pôsobnosť o vysokopresné magnetické systémy na meranie dráhy a uhlov.

Integrácia spol. Balluff STM do koncernu Balluff. Rozšírenie pôsobnosti v segmente optoelektronických snímačov a miniaturizovanej optickej senzoriky.

Vlastná distribúcia v Austrálii a na Novom Zélande. Vďaka svojmu celkovému portfóliu sa spol. Balluff stala priekopníkom výskumného konceptu nemeckej spolkovej vlády Industrie 4.0.

Založenie nových pobočiek v Turecku, Kórei a Thajsku.

Ďalší vývoj imidžu značky. Z podnikového sloganu „sensors worldwide“ sa stáva „innovating automation“

Balluff ďalej rozširuje svoje digitalizačné know-how dvoma akvizíciami: Softvérová spoločnosť so sídlom v Stuttgarte ISS - Inovatívny Softvérový Servis GmbH a priekopník strojového videnia Matrix Vision GmbH (MV) v Oppenweiler blízko Backnang sa stal súčasťou skupiny Balluff.

2020

Konateľ Michael Unger sa stáva členom dozornej rady. Jeho nástupcom je Frank Nonnenmann. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v riadení dodávateľského reťazca globálnych priemyselných podnikov zodpovedá odteraz za úsek dodávateľských reťazcov a výroby strojov a zariadení. Hovorkyňou vedenia sa stáva Katrin Stegmaier-Hermle.