Perfektne ovládať magnetické polia a vysoké teploty
Perfektne ovládať magnetické polia a vysoké teploty

Perfektne ovládať magnetické polia a vysoké teploty

Na žiadnom inom mieste v oceliarni nemá technologická bezpečnosť taký význam ako pri vysokých a oblúkových peciach. Najmä preto, že po uvedení do prevádzky sú vystavené najvyšším teplotám v priebehu hodín a rokov. Ťažko predstaviteľné bez nepretržitého vodného chladenia a recyklácie.

Rovnako procesno-kriticky: absolútne spoľahlivé zvládnutie magnetických polí, bezpečné napájanie a odstránenie plynu pri výrobe surového železa vo vysokej peci, presné umiestnenie elektród v oblúkovej peci a riadenie dopravných zariadení. Dosť dôvodov, aby sme sa zamerali na každý detail.

Riešenia spoločnosti Balluff preberajú ovládacie funkcie v rozhodujúcich kľúčových pozíciách: Naše tlakové snímače merajú spoľahlivo tlak vody a vzduchu. Magnetostrikčné snímače na meranie pozície alebo indukčné snímače Standard monitorujú ovládanie klapiek vo vysokej peci na reguláciu prívodu a odvádzania vzduchu. A v oblúkovej peci kontrolujú indukčné snímače odolné voči zváraniu a magnetickému poľu presnú polohu elektródy skôr, ako ju správne zachytia snímače farieb.

Príklady aplikácií