IO-Link
IO-Link

Hovoríme IO-Link – v celej výrobe

Komunikácia IO-Link zaisťuje prehľadnosť celej automatizácie. Vo všetkých oblastiach – logistika, servis, výroba, montáž, testovanie aj balenie. A pre každú aplikáciu – či už ide o kvapalinu, identifikáciu, meranie vzdialenosti alebo rozpoznávanie objektov. Pretože umožňuje bezproblémovú komunikáciu z úrovne poľa až po cloud.

V spoločnosti Balluff získate holistické riešenia IO-Link s výkonnými snímačmi IO-Link a najlepšou sieťovou a pripojovacou technológiou IO-Link. Inovatívne riešenia od spoločnosti Balluff, ako je napríklad Safety over IO-Link alebo LED signálna veža Balluff SmartLight, dokazujú, ako technológia IO-Link umožňuje inteligentné stroje, systémy a inteligentné výrobné procesy. Balluff hovorí IO-Link vo všetkých oblastiach a so všetkými prevádzkovými princípmi, aby boli výhody IO-Link účinné počas výroby a v každom stroji:

 • IO-Link sa dá jednoducho nainštalovať
 • IO-Link zvyšuje dostupnosť strojov
 • IO-Link umožňuje údržbu orientovanú na potrebu
 • IO-Link robí prevádzku efektívnejšou

Bezpečnosť s IO-Link

Bezpečnosť je prvoradá. Preto sme za účelom zvýšenia efektívnosti bezpečnostných konceptov a ich integrácie do riadenia zariadenia vyvinuli bezpečný V/V modul: Bezpečnostný rozbočovač Balluff, prvé integrované riešenie bezpečnosti prostredníctvom komunikácie IO-Link. Safety over IO-Link (bezpečnosť prostredníctvom IO-Link) sa dá jednoducho integrovať, reaguje rýchlo a môže nahradiť skriňový rozvádzač. Bezpečnosť cez IO-Link kombinuje automatizačnú a bezpečnostnú technológiu a komunikuje až po posledný meter. Rozhranie IO-Link poskytuje podrobnosti o snímačoch a akčných členoch, ako aj informácie týkajúce sa bezpečnosti.

IO-Link SmartLight

LED signálne veže SmartLight od Baluff zobrazujú prostredníctvom flexibilného a rozmanitého farebného spektra prevádzkové stavy ako je teplota, úroveň naplnenia zariadenia alebo posuvná poloha cez systém merania dráhy. Aktuálny stav si môžete jednoducho prečítať na farebnej stupnici. Všetky farby môžu byť individuálne definované pomocou riadenia. S malým počtom príkazov priradíte svetlu rôzne farby bez toho, aby bolo potrebné meniť LED veže. Vďaka IO-Link tak môžete vykonávať zmeny aj počas prevádzky.

Hovoríme IO-Link

Balluff hovorí IO-Link vo všetkých oblastiach a so všetkými princípmi fungovania. Spoločne využívame všetky možnosti komunikácie IO-Link. V nasledujúcom texte sa dozviete, ako univerzálne môžete použiť IO-Link.

Príklady aplikácií

 • Zjednodušenie topológie siete

  Komunikujte nepretržite a bez rušenia

  Všetky zariadenia budú podporovať IO-Link

  Moderné robotické systémy vyžadujú veľa snímačov – najmä v ramene robota, ktoré však kvôli dynamike a spotrebe energie musí mať čo najmenšiu hmotnosť. Ďalšou ťažkosťou je zložité prepojenie viacpólových káblov.

  No nie s IO-Link. Pretože pre digitálnu komunikačnú normu potrebujete iba bežný priemyselný kábel, ktorý sa ľahko inštaluje. Bez tienených vodičov zabezpečuje IO-Link odolnosť voči rušeniu aj v prípade inteligentných zariadení.

  Od Profibus/Profinet cez CC-Link/CC-Link IE-Field a Devicenet až po Ethernet/IP a EtherCAT – naše IO-Link Master umožňujú IO-Link v každom riadiacom systéme. Koniec koncov, IO-Link je nezávislý od prevádzkovej zbernice. Pomocou IO-Link môžete v tejto štruktúre spájať širokú škálu zariadení, aby ste mohli ľahko vyriešiť najzložitejšie úlohy presahujúce oblasť robotiky s najväčším možným rozsahom pôsobenia. Týmto spôsobom integruje univerzálne rozhranie IO-Link inteligentné zariadenia do riadenia. Rovnako integrujete štandardné analógové snímače s našimi analógovými konvertormi IO-Link do riadenia. Alebo ich jednoducho pripojte k našim rozbočovačom IO-Link, ktoré dokážu samé digitalizovať analógové vstupné signály a odoslať ich do IO-Link Master. Okrem toho môžu byť akčné členy, ako je napríklad ventilový terminál, riadené pomocou IO-Link Master. Za týmto účelom pripojte ventilový terminál len cez konektor pre terminál k IO-Link Master. Na zabezpečenie plnej funkčnosti opäť postačuje štandardný kábel.

  Snímač IO-Link od Balluff spája signály až zo 16 snímačov alebo akčných členov. Zvláštnym dôrazom sú naše kaskádovateľné rozbočovače s rozširujúcim portom, ku ktorému môžete pripojiť ďalší snímačový rozbočovač alebo ventilový terminál. Ak sú tieto rozbočovače kaskádované s iným rozbočovačom a pripojené k nášmu 16-násobnému IO-Link Master, modul prenáša až 496 vstupov/výstupov.

 • Bezkontaktný prenos údajov a energie

  Rýchla výmena nástrojov

  Maximálna flexibilita, pretože polomer robota sa zvýši na 360 stupňov

  Indukčné spojky sú pre robotiku šťastím. Pretože bezkontaktne súčasne prenášajú dáta aj energiu cez vzduchovú medzeru. Vaša výhoda? Veľmi významná – a to v mnohých ohľadoch. Teraz je nebezpečenstvo prerušenia kábla úplne vylúčené. Kontaktovanie mechanického konektora je eliminované a robot má nepretržite polomer pohybu 360 stupňov.

  Naše indukčné spojky s IO-Link zaručujú rýchlu výmenu drapákov a zvyšujú dostupnosť vášho zariadenia. Pretože signál sa opäť vysiela ihneď po výmene drapákov, takže výroba pokračuje. Rýchlosť a flexibilita používania podporujú časté zmeny formátu. To vám umožní účinne vyrábať aj malé šarže. Veľmi atraktívne je: Bez mechanického opotrebenia sú indukčné spojky bezúdržbové.

  Rýchlo oddeliteľné jednotky poskytujú maximálny priestor pre dizajn vášho stroja. To uľahčuje pripojenie predtým ťažko dostupných komponentov pomocou IO-Link. Pretože všetky zariadenia s podporou IO-Link sa teraz flexibilne a bezkontaktne pripájajú k IO-Link Master a riadeniu na

  S obojsmernými indukčnými spojkami, ktoré prenášajú dáta v oboch smeroch, môžete súčasne ovládať akčné členy, ako sú ventilové terminály, a zhromažďovať signály. Tieto varianty podporujú plnú funkcionalitu IO-Link tak, aby mohli byť bezkontaktne parametrizované a diagnostikované inteligentné snímače a akčné členy.

 • Úplná transparentnosť údajov za každých okolností

  Umiestnenie obrobkov v zostave

  Inteligentná diagnostika zvyšuje spoľahlivosť

  Výroba, preprava a spracovanie informácií je v prostredí Priemyslu 4.0 nevyhnutné. Inteligentné snímače priamo na mieste sú čoraz dôležitejšie. Naše optoelektronické multifunkčné snímače zaznamenávajú skutočné prevádzkové stavy, zhromažďujú a spracúvajú informácie. A cez IO-Link dodávajú oveľa viac dát ako len čistý spínací signál.

  Multifunkčný snímač BOS 21M ADCAP s červeným svetlom je ideálny pre optimálne umiestnenie obrobkov počas montáže. Pre najlepšiu funkčnosť môžete cez IO-Link pohodlne prepínať medzi štyrmi rôznymi režimami snímačov. To vám poskytne najlepšiu a najspoľahlivejšiu metódu detekcie pre vašu úlohu.

  Snímač súčasne prenáša diagnostické údaje. Vyhodnotenie dodanej hodnoty emisií svetla vám tak umožní zistiť narastajúce znečistenie snímača. To vám umožní navrhnúť plány údržby a čistenia tak, aby sa snímače vždy vyčistili v dostatočnom časovom predstihu predtým, než sa vyskytnú poruchy. Okrem toho budete tiež vedieť, či sú snímače po čistení optimálne nastavené.

  No BOS 21M ADCAP dokáže ešte viac: Kontinuálne monitoruje svetelnú intenzitu a jas prenášaného LED svetelného lúča tak, aby boli chyby snímača prakticky eliminované. Okrem toho umožňuje zabudovaná funkcia odpočítavania s rôznymi režimami odpočítavania a resetovania kontrolu počtu kusov bez dodatočného programovania v riadení

  Ak sú vaše úlohy rozpoznávania náročnejšie, ponúkame vám náš vysoko presný optoelektronický laser HP BOS 21M HPL s mnohými ďalšími funkciami. Vďaka rôznym režimom rozpoznávania a hodnotenia sa s týmto High-Performer dajú s presnosťou detegovať aj tie najzložitejšie predmety a najmenšie detaily.

 • Pre vysokú kvalitu výroby

  Monitorovanie procesných médií

  Výmena snímača cez Plug-and-Play: veľká dostupnosť strojov

  Ak chcete monitorovať procesné médiá, ako sú chladiace kvapaliny a mazivá, hydraulické oleje a pneumatika, nevyhnete sa snímačom tlaku. Napríklad systémový tlak ovplyvňuje kvalitu povrchu počas obrábania obrobku. Jeho nepretržitú a presnú dodatočnú reguláciu umožňujú naše snímače tlaku IO-Link, pretože tie nepretržite prenášajú namerané hodnoty a údaje do riadenia.

  Dokonca aj v samotnom obrábacom centre môžete dosahovať najlepšie výsledky pomocou snímačov tlaku. Snímače tlaku pritom vykonávajú monitorovanie dráhy upínania a zabezpečujú tak bezpečné uchytenie obrobku a nástroja v sústruhu.

  Snímače tlaku s IO-Link sa parametrizujú prostredníctvom riadenia, takže sa môžu osadiť priamo na mieste diania aj na ťažko dostupných miestach. Do najvhodnejšej polohy z hľadiska techniky merania a optimálne pre konštrukciu stroja. To vám zaručí rýchle a presné výsledky. A zníži vaše náklady, pretože teraz môžete zredukovať nákladnú mechanickú inštaláciu hydraulických vedení na minimum.

  Snímače tlaku IO-Link zabezpečujú maximálnu dostupnosť stroja. Pretože výmenu snímačov vykonáte jednoduchou funkciou Plug-and-Play, pretože údaje vymeneného snímača automaticky preberie IO-Link Master.

  V závislosti od vašich požiadaviek si môžete vybrať medzi snímačmi tlaku IO-Link s displejom a vysielačmi tlaku IO-Link bez displeja. Získate tak najlepšie a najúspornejšie riešenie.

 • Dosiahnuť vyššiu flexibilitu nebolo nikdy jednoduchšie

  Jednoduchá vizualizácia prevádzkových stavov

  Jedno svetlo. Veľa funkcií. Neobmedzené použitie

  Nie všetky požiadavky Smart Factory sú predvídateľné. Avšak na vizualizáciu vašej automatizácie získate už dnes moderné zariadenie IO-Link, ktoré môžete používať takmer neobmedzene a ktoré vás optimálne vybaví do budúcnosti.

  Signalizačné LED svetlo s rozhraním IO-Link ponúka predtým nepredstaviteľnú flexibilitu. Pretože pomocou Balluff SmartLight môžete podrobne zobraziť prevádzkové stavy. Okrem toho si môžete jednoducho prečítať trendy a priebehy. SmartLight má tri rôzne režimy.

  Zobrazenie rôznych farebných signálov vo voľne konfigurovateľných segmentoch (segmentový režim). Zobrazenie farebného gradientu na zobrazenie nameraných hodnôt ako je hladina, poloha alebo teplota (režim úrovne). A automatické svetlo s voľne nastaviteľnými svetlami popredia a pozadia (režim bežiaceho svetla). Najlepšie na tom je: Počas prevádzky prepnete do každého režimu. Aj farby sa menia za pochodu. Pretože SmartLight môžete jednoducho nakonfigurovať cez riadenie. Preto môžete zabudnúť na komplikovanú mechanickú prestavbu konvenčných signálnych svetiel. A na rozdiel od systémov, ktoré boli predtým k dispozícii na trhu, môžete jednotlivo určiť farby a zóny z hľadiska počtu, veľkosti a definície farieb.

  SmartLight pritom možno ľahko pripojiť a nainštalovať ako všetky IO-Link zariadenia. Pomocou trojvodičového kábla snímača ich môžete rýchlo pripojiť k vášmu zariadeniu a zabezpečiť tak plnú funkčnosť.

 • Spoľahlivé monitorovanie stavu: vysoká kvalita výrobku

  Konštantné teploty počas indukčného kalenia

  Snímač priamo na mieste diania

  Či už vylepšujete svoje komponenty žíhaním alebo indukčným kalením, naše infračervené snímače teploty sú pre vás tou správnou voľbou. Pretože monitorovanie teplôt počas procesu vytvrdzovania je mimoriadne dôležité, aby nedošlo k poškodeniu obrobku a zabezpečila sa požadovaná kvalita výrobku. Naše snímače v robustnom kryte z nehrdzavejúcej ocele M30 túto úlohu vykonávajú bezkontaktne a spoľahlivo. A to v teplotnom rozsahu od 250 do 1250 °C. Pri tom detegujete horúce objekty, aj keď sa pohybujú. V dôsledku toho naše snímače teploty umožňujú výrazne skrátenie času spracovania.

  Dôležitou hodnotou pri bezkontaktnom zaznamenávaní teploty je emisný koeficient. Ak poznáte teplotu objektu, môžete ho zaučiť stlačením tlačidla v rámci Teach in. To je zvyčajne jednoduchšie ako presne určiť emisný koeficient. A výhodou je, že stroj nastavíte za oveľa kratší čas.

  IO-Link umožňuje optimálne nainštalovať bezkontaktné snímače na neprístupných miestach, pretože teraz môžete parametrizovať všetky funkcie a parametre diaľkovo cez riadenie. Dokonca aj pri zmene výrobku nie sú potrebné žiadne úpravy na mieste. Pretože príslušné skupiny parametrov je možné kedykoľvek aktualizovať a nahrať prostredníctvom IO-Link.

  Komunikačný štandard umožňuje nepretržitú diagnostiku. Súčasne môžete získať informácie o stave zariadenia prostredníctvom rozhrania IO-Link. Okrem toho môžu byť tiež údaje o podmienkach prostredia zaznamenané snímačom cez IO-Link zaprotokolované a zdokumentované rovnako ako hodnoty teploty horúcich obrobkov.

 • Nepretržité a bezdotykové lineárne meranie pozícií

  Monitorovanie upínacieho procesu v systéme stroja

  Maximálna spoľahlivosť procesov – dokonca aj v nepriaznivom priemyselnom prostredí

  Kompaktné a precízne nástrojové vretená, upínacie valce a meniče nástrojov obrábacieho centra zohrávajú ústrednú úlohu v pracovnom procese. Preto je dôležité spoľahlivé monitorovanie nepodliehajúce opotrebovaniu prebiehajúceho procesu upínania v systéme stroja.

  Túto náročnú úlohu zvládnete jednoducho pomocou nášho indukčného systému na meranie pozície IO-Link. Má absolútny princíp merania a prenáša ďalší Out-of-Range-Bit. V riadiacej jednotke je teda prítomná informácia, že cieľ opustil oblasť merania, čím sa zvýši spoľahlivosť. Okrem toho je možné nastaviť až tri spínacie signály a zaznamenávať vnútornú teplotu. Vysoká linearita a presná opakovateľnosť meracieho systému vám poskytnú spoľahlivé výsledky.

  Zároveň sa s bezdotykovým meracím systémom v úplne zaliatom telese postaráte o najvyššiu bezpečnosť procesov a kvalitu automatizácie. A to aj v nepriaznivom priemyselnom prostredí. Výhodou je veľmi dobrá elektromagnetická kompatibilita. Pritom môžete flexibilne používať náš indukčný systém merania polohy IO-Link s nastaviteľným meracím rozsahom. A vďaka svojej kompaktnej veľkosti sa tiež dobre integruje do malého priestoru.

  Vďaka digitálnemu signálu IO-Link pracuje systém na meranie polohy zaručene bez rušenia a s netieneným káblom. Vďaka IO-Link môžete ušetriť kartu analógového vstupu.

 • Kompletné riešenia Ident pre prenosové systémy

  Automatizované zaznamenávanie údajov

  Zvyšuje kvalitu výrobku, optimalizuje proces

  Ak ide v automatizácii o spätné vysledovanie dielov, neexistuje žiadna alternatíva k RFID. Pretože samoriadiace systémy zaznamenávajú a dokumentujú všetky údaje v reálnom čase. Urobia každý výrobný krok, každý použitý materiál a každé zariadenie zrozumiteľným, aby mohli byť opravy vykonané už v bežiacom procese. Vďaka tejto komplexnej transparentnosti vytvára RFID podmienky pre optimalizáciu procesov a zároveň zaručuje vysokú kvalitu výrobkov.

  Naša robustná vyhodnocovacia jednotka BIS V zaručuje rýchly prenos dát, krátke časy cyklu a vysokú bezpečnosť dát vo všetkých aplikáciách. To vám umožňuje kombinovať rôzne RFID technológie LF, HF a UHF. Preto postačuje jeden typ vyhodnocovacej jednotky, bez ohľadu na to, akú úlohu chcete vyriešiť. Pre priemyselne nezávislé aplikácie prirodzene dostanete toto vysoko výkonné zariadenie s dokonalou elektromagnetickou kompatibilitou so všetkými známymi zbernicovými systémami na svete.

  BIS V ponúka štyri porty, ktoré môžu byť parametrizované nezávisle od seba a umožňujú súčasné ovládanie až štyroch hláv na zapisovanie/čítanie. Do integrovaného portu IO-Link Master môžete okrem toho pripojiť snímače a akčné členy kompatibilné s IO-Link alebo snímačový rozbočovač s až 16 snímačmi. V dôsledku toho môžete ľahko zhromažďovať dáta zo snímačov v akejkoľvek sieťovej technológii. Zjednodušíte tak štruktúru svojej siete, ušetríte čas a peniaze.

  Alternatívne môžete použiť aj systémy IO-Link Ident. Pripojenie snímača k IO-Linku Master je veľmi jednoduché, pretože nepotrebujete vyhodnocovaciu jednotku. Medzi riadkami, s IO-Link je spätné vysledovanie veľmi úsporné.

 • Rýchla zmena parametrov, minimálny odpad

  Automatizácia zmeny formátu

  Rýchla a pružná reakcia na meniace sa požiadavky

  Pri stále menších veľkostiach šarží musí vaša výroba čoraz rýchlejšie reagovať na rôzne požiadavky zákazníkov. A to veľmi flexibilne, pretože pri prísune materiálu, spracovaní a balení vstupujú do hry rôzne formáty.

  Poloha a vzdialenosť regulačných bodov, ako sú dopravné pásy a vodiace koľajnice, sa preto musia znovu a znovu nastavovať v závislosti od každého formátu výrobku. Ak na úpravu formátu použijete systémy na meranie polohy, skráti sa čas zmeny formátu, zvýši sa kvalita výrobku a minimalizuje sa množstvo odpadu.

  Naše magnetostrikčné systémy na meranie polohy s rozhraním IO-Link poskytujú vysoko presné, rýchle a absolútne zisťovanie polohy vašich individuálnych nastavení formátu. Robustný dizajn s hermeticky uzavretým telesom ho robí úplne necitlivým na nečistoty, nárazy a vibrácie. Dokonca aj v extrémnych podmienkach prostredia budete profitovať z vysokej dostupnosti strojov a zariadení. Súčasné zisťovanie viacerých pozícií pomocou jedného systému merania polohy vám ušetrí ďalšie integračné úsilie a peniaze.

  S funkciou IO-Link využívate viacero výhod: Zapojenie do riadenia a zmena parametrov sa vďaka definovaným protokolom dajú vykonať jednoducho a s úsporou času. S jednoduchou funkciou Plug-and-Play môžete rýchlo meniť systémy. A bez referenčnej jazdy je systém nepodliehajúci opotrebovaniu s maximálnou dĺžkou merania 4572 mm okamžite pripravený na použitie.

 • Jednoduchá manipulácia, všestranné využitie – úsporné!

  Zmerajte polohu a koncovú polohu s absolútnou presnosťou

  Monitorujte polohy nepretržite počas pohybu

  Keď sú iné systémy merania dráhy príliš veľké, pomalé, nepresné alebo neflexibilné, na absolútny merací systém BML SL1 sa môžete spoľahnúť. Skóruje všade, kde, ako v príklade, potrebujete vysokú absolútnu presnosť polôh a koncových polôh. Tento systém bol vyvinutý špeciálne pre úlohy súvisiace s meraním a určovaním polohy, je mimoriadne rýchly, vysoko presný a možno ho použiť bez ohľadu na priemyselné odvetvie. Je pritom kompaktný a dá sa ľahko integrovať. Manipulácia so systémom je jednoduchá a systém je zároveň mimoriadne úsporný.

  Mimoriadnu flexibilitu vám ponúka jeho integrované rozhranie IO-Link. V neposlednom rade môže byť merací systém ľahko prepojený s IO-Link. Dokonca aj nastavenie a prestavenie formátu sa s rýchlym komunikačným štandardom podarí veľmi rýchlo. Pretože môžete pohodlne zadať všetky parametre z centrálneho bodu. Prostredníctvom rozhrania IO-Link môžete vyvolať informácie o pozícii a tieto informácie si môžete jednoducho prezrieť cez riadiacu jednotku. Prostredníctvom rozhrania IO-Link monitorujete cieľovú pozíciu a nepretržite kontrolujete pozície počas pohybu.

  So systém BML SL1 zároveň využijete výhody magnetického meracieho systému a najnovšieho inovatívneho riadiaceho rozhrania.

 • Jednoduchý koncept pre priemyselné úlohy

  Kontrola kvality podľa vašich individuálnych špecifikácií

  Dobre zostavené cez IO-Link pre Industrie 4.0

  Naša SmartCamera s prevádzkvými zbernicami a IO-Link ponúka širokú škálu aplikácií pre modernú a flexibilnú výrobu. Preberá vizuálnu kontrolu kvality vyrábaných dielov vrátane ich výrobných štádií, napríklad kontrolou toho, či je správna veľkosť, medzery, poloha a zarovnanie alebo či sú diely úplné a bez chýb. To vám umožňuje včas detegovať a opraviť chyby procesov v každom výrobnom kroku. Týmto spôsobom zamedzíte výpadku šarží a znížite nadväzujúce náklady.

  Aby bolo možné zabezpečiť optimálny tok procesov, môžu byť cez rozhranie IO-Link integrované ďalšie snímače pre celkové riešenie, aby ste boli vďaka našej kamere dobre pripravený na výzvy Priemyslu 4.0.

  Cez rozhranie IO-Link Master možno tiež priamo zobraziť napríklad kontrolné stavy procesu –- bez PLC riadenia – prostredníctvom nášho IO-Link signálneho svetla SmartLight. SmartCamera umožňuje inteligentnú správu dát a zabezpečuje moderné ukladanie informácií. Všetky dáta sú vhodne formátované a prenášané do nadradeného riadiaceho systému.

  Užívateľsky prívetivé rozhranie zabezpečuje, že sa môžete jednoducho a rýchlo naučiť všetky úlohy podľa vašich individuálnych požiadaviek. Kompletný softvér s on-line nápovedou, ako aj grafické užívateľské rozhranie, pomocné nástroje a manuál sú už integrované. Skvelé obrázky sú samozrejmosťou.

  Okrem toho pomocou našej SmartCamera stabilizujete celý výrobný proces. Pretože iba naša SmartCamera sa dá nakonfigurovať tak, aby cez procesnú sieť prechádzali iba informácie potrebné pre riadenie. Všetky ostatné údaje sú smerované do samostatnej siete Gigabit Ethernet. Tým sa minimalizuje zaťaženie dátami a zaistí sa vaša procesná sieť.

 • Automatizované riadenie nástrojov pomocou RFID

  Automatizovaná správa nástrojov

  Všetky nástroje vždy viditeľné

  Pre priemyselnú automatizáciu zabezpečujú robustné systémy RFID od firmy Balluff vysokú kvalitu použitých nástrojov a ich optimálne využitie už viac ako 30 rokov. Za týmto účelom ponúkame systémy, ktoré vždy poskytujú správne údaje o nástrojoch CNC riadeniu vo frézovacích a obrábacích centrách.

  Pomocou RFID môže byť pre každú zamýšľanú úlohu priradený správny nástroj k správnemu stroju. To znamená, že každý jednotlivý nástroj je samostatne riadený výrobou, kontrolovaný a v prípade potreby prepracovaný a vrátený. Pretože RFID zaručuje jedinečnú identifikáciu každého použitého nástroja, pretože je nezameniteľný vďaka jedinečnému identifikátoru nosiča dát, pevne spojeného s držiakom obrobku. Všetky údaje týkajúce sa nástroja môžu byť zobrazené v riadiacej jednotke prostredníctvom IO-Link. To vám umožňuje vysokú kvalitu spracovania a optimálne využitie nástroja. Týmto spôsobom prispieva riadenie nástrojov založené na technológii RFID k vyššej pridanej hodnote.

  Balluff vám ponúka nízkofrekvenčné (LF) a vysokofrekvenčné (HF) systémy, ktoré riešia širokú škálu aplikácií aj pri náročných prevádzkových podmienkach vďaka veľkej rozmanitosti dátových nosičov a hláv na zapisovanie/čítanie. Preto sa naše nízkofrekvenčné BIS C v priebehu rokov etablovalo ako štandard. S našim vysokofrekvenčným BIS M dokážete spracovať veľké množstvo dát. A ak chcete pracovať s LF aj HF, naše riešenia vám umožnia spoľahlivo kombinovať obidve frekvencie. Pretože s nami získate aj frekvenčne nezávislú vyhodnocovaciu jednotku pre viaceré technológie.

 • Výmena informácií a prenos dát na všetkých úrovniach

  Safety over IO-Link

  IO-Link poskytuje detaily o snímačoch/akčných členoch ako aj bezpečné informácie

  Moderná automatizácia sa nezaobíde bez robotiky. Robotika však vyžaduje bezpečnosť, aby sa umožnila rýchla interakcia medzi človekom a strojom. Bezpečnostná technológia je preto nastavená na automatizáciu: Iba s ňou sa dajú realizovať napríklad rýchle aplikácie s Pick-and-Place.

  S naším konceptom pvyužívate riešenia, ktoré v priebehu rokov fungujú presne a bezpečne. Výnimočné na tom je, že sa zároveň dajú ľahko zrealizovať. Pretože bezpečnostná technológia od Balluff ponúka výhody IO-Link.

  Safety over IO-Link (bezpečnosť prostredníctvom IO-Link) sa dá jednoducho integrovať, reaguje rýchlo. A komunikuje až po posledný meter, aby ste mohli využívať detaily o snímačoch/akčných členoch ako aj bezpečné informácie. To umožňuje spoľahlivú, flexibilnú výmenu informácií a prenos dát na všetkých úrovniach.

  Pre integráciu pripojte výlučne bezpečný V/V modul k IO-Link Master. K tomuto systému otvorenému po úroveň snímača je možné pripojiť takmer akékoľvek bezpečnostné zariadenie a zoskupiť signály štandardných binárnych snímačov. Parametrizácia sa vykonáva centrálne prostredníctvom riadenia. Informácia relevantné z hľadiska bezpečnosti sa prenášajú prostredníctvom primárneho zariadenia (Master) do riadenia.

 • Pre rýchlu interakciu medzi človekom a strojom

  Bezpečná ochrana osôb

  Ekonomické zabezpečenie nebezpečných miest

  Naše bezpečnostné svetelné závesy zabezpečujú ekonomické riešenie pre zabezpečenie nebezpečných miest. Bezkontaktne fungujúce ochranné zariadenia spoľahlivo detegujú prsty, ruky alebo telá a zastavia všetky nebezpečné pohyby strojov. To zaisťuje bezpečnú ochranu osôb a šetria bezpečnostné ohradové konštrukcie, aby ste mohli lepšie využiť dostupný priestor. Zároveň budete profitovať z vysokej úrovne ochrany pred manipuláciou. Jednoducho pripojte svetelnú mrežu k bezpečnému I/O modulu pripojenému k IO-Link master. Tak vytvoríte bezpečnostnú funkciu. Zároveň ušetríte náklady. Pretože pripájacia technológia je štandardizovaná v M12.

  Aby bolo možné robotovi spoľahlivo dodávať materiál, naše bezpečnostné svetelné závesy sa môžu použiť aj na zámkoch materiálov, aby ste mohli vykonávať mutingové aplikácie. Bezpečnostná funkcia sa dočasne premostí, keď sa materiál prepravuje cez ochranné pole. Bez ohľadu na to je bezpečnosť zachovaná, ak do chránenej oblasti neplánovane vstúpi osoba.

  V prípade núdze zadajte pomocou núdzového zastavenia príkaz na zastavenie a tým zastavíte nebezpečný pohyb. Naše núdzové vypnutie sa dá ľahko namontovať a je všestranne použiteľné. Kompaktné teleso je preto vhodné pre širokú škálu strojov a zariadení. Pre svoj vysoký stupeň ochrany je ideálne pre prach a vodu.

 • Bez opotrebenia a bezpečné na manipuláciu

  Bezpečnosť osôb a zariadení

  Priame zisťovanie polohy robota a koncovej polohy v prípade kovu

  Naše indukčné bezpečnostné snímače zabezpečujú bezpečnosť ľudí a zariadení. Tieto snímače bezdotykovo zaznamenávajú priblíženie kovových objektov. A tak vám poskytnú potrebné bezpečné signály o polohe alebo koncovej polohe. Takýmto spôsobom môžete bezpečne sledovať robotov a nosiče obrobkov. Na rozdiel od bežných bezpečnostných spínačov nevyžadujú indukčné bezpečnostné snímače žiadny špeciálny protikus. Priame zisťovanie polohy robota a koncovej polohy kovových nosičov nástrojov sa tak dá jednoducho vyriešiť. Za týmto účelom jednoducho pripojte snímače k bezpečnému V/V modulu, ktorý spája všetky signály a odosiela ich na vyhodnotenie prostredníctvom IO-Link Master.

  Ekonomické riešenie zabezpečenia prístupu

  Naše bezpečnostné spínače Reed zabezpečujú ochranu proti opotrebovaniu. Toto ekonomické riešenie je necitlivé na pohyb dverí a veľmi robustné pri používaní. Ďalší plusový bod: S distančným držiakom môže byť inštalácia realizovaná aj vo feromagnetickom prostredí.

  Pri silných vibráciách

  Ak musíte spĺňať vyššie požiadavky, nemôžete ignorovať bezpečnostné snímače kódované transpondérom. Naše bezpečnostné snímače RFID tak zabezpečujú bezpečné monitorovanie bezpečnostných dverí, ktoré sú vystavené silným vibráciám. Budete tiež profitovať z vysokých úrovní kódovania a s tým spojenej vysokej úrovne ochrany pred manipuláciou. Pretože pasívne transpondéry RFID môžu byť jasne identifikované.

  Pretože snímače odolné proti znečisteniu s veľkým rozsahom odozvy sú ideálne pri usadení alebo nesprávnom vedení dverí. Pretože tie otvárajú veľa priestoru pri montáži. A ak chcete ušetriť ďalšie dverové kovanie, získate varianty s integrovaným držiacim magnetom.

 • Pre pneumatiku a hydrauliku

  Bezpečnosť upínacích zariadení

  Riešenie „všetko v jednom“ pre pripojenie snímačov a pohonov – galvanicky oddelené

  Bezpečnosť pneumatického upínacieho zariadenia držiaka obrobku je zabezpečená naším galvanicky oddeleným rozbočovačom snímačov/akčných členov. Toto riešenie typu „všetko v jednom“ vám ponúka možnosť pripojenia nielen snímačov, ale aj akčných členov k modulu. Spätná väzba o polohe valcov sa uskutočňuje cez snímačový segment. Zároveň môžete bezpečne vypnúť segment akčného člena prostredníctvom samostatne spínateľného bezpečnostného obvodu, pretože rozbočovač IO-Link vstupu/výstupu je rozdelený na dva galvanicky oddelené segmenty.

  Na spoľahlivé prerušenie napájacieho napätia segmentu akčného člena budete potrebovať externé bezpečnostné zariadenie. Následne budete môcť pomocou modulu zaistiť bezpečnostné funkcie do SIL2 podľa EN 62061. Dobré vedieť pre použitie: Robustné kovové kryty IP67 sú vhodné aj pre obzvlášť drsné prostredie. Diagnostika prebieha prostredníctvom IO-Link a stavových LED diód. A tiež spoľahlivo monitorujete kvalitu signálu IO-Link.

  Modul vám umožní ovládať až osem digitálnych vstupov a výstupov. Ak sa pripojenie IO-Link preruší, výstupy zaujmú preddefinované stavy, ktoré sa zachovajú až po obnovenie pripojenia IO-Link. Vďaka tomuto jedinečnému stavu stroja môžete priamo pokračovať vo výrobe bez referenčnej jazdy a ušetríte drahocenný čas pri obnovení pripojenia.

 • Pre extrémne podmienky zváracieho prostredia

  Bezpečný prenos signálov v elektrických interferenčných poliach

  Decentralizovaná architektúra systému v zváracej bunke

  V prípade extrémnych podmienok zváracieho prostredia vám Balluff ponúka robustné moduly na bezpečný prenos signálu napriek rušivým vplyvom prostredia. Naše moduly odolné proti zváraniu vyrobené z plastu vystuženého sklenenými vláknami spoľahlivo kontrolujú rozstrek pri zváraní, zváracie prúdy a elektromagnetické rušivé polia.

  Jednoducho inštalovateľné moduly sú k dispozícii ako IO-Link Master a IO-Link modul pre zapojenie snímačov/aktuátorov s 8 IO-Link portmi pre 16 vstupov a výstupov. Každý vstup je odolný proti skratu, každý výstup je chránený proti preťaženiu. Náš IO-Link modul pre zapojenie snímačov/aktuátorov vám navyše poskytujú rozširujúci port na pripojenie IO-Link konektora pre ventilové ostrovy alebo iného IO-Link modulu pre zapojenie snímačov/aktuátorov, vďaka čomu môžete použiť až 30 vstupov a výstupov. Inovatívne riešenia prevádzkovej zbernice môžu byť implementované veľmi flexibilne.

  Efektívne spojenie IO-Link typu „bod k bodu“ umožňuje vytvorenie decentrálnej systémovej architektúry v zváracej jednotke mimo skriňového rozvádzača. Sieťové uzly, ktoré sú vybavené prvkom IO-Link Master, komunikujú cez Ethernet/IP priamo s riadením alebo riadiacou jednotkou stroja.

  Do portov IO-Link môžete zapojiť najrôznejšie inteligentné snímače alebo V/V moduly s rozhraním IO-Link. Tým budete využívať jednoduché štruktúry a budete veľmi flexibilný. Navyše sa dajú byť parametre ľahko prenášať. Kontinuálna diagnostika zabezpečuje spoľahlivé monitorovanie. A nákladovo efektívne trojvodičové netienené priemyselné káble sa dajú rýchlo prepojiť.

 • Condition based Maintenance a Condition Monitoring

  Optimálne napájanie pre bezporuchovú prevádzku

  Pre bezporuchovú prevádzku

  Naše sieťové prístroje IO-Link Heartbeat poskytujú spoľahlivé a efektívne napájanie s ich kvalitou a dlhou životnosťou. Sú vyrobené z vysoko kvalitných komponentov a poskytujú vám regulovateľné výstupné napätie s nízkym zvyškovým zvlnením.

  Zapôsobia na vás najmä svojou dômyselnou diagnostickou schopnosťou a tak podporujú prezieravú údržbu, údržbu na základe stavu a monitorovanie stavu v zmysle Industrie 4.0.

  Integrované monitorovanie monitoruje úroveň zaťaženia, úroveň napätia a životnosť prostredníctvom IO-Link. Získate tak spoľahlivé informácie o aktuálnom elektrickom a tepelnom zaťažení, stupni opotrebenia zariadenia a zostávajúcej životnosti napájacieho zdroja. Okrem toho si to všetko môžete pohodlne prečítať na stavovom displeji. Trojfarebné LED diódy fungujú ako semafor.

  Pomocou IO-Link môžete získať detailnejšie diagnostické a stavové informácie o prístroji, prevádzkových parametroch a histórii, aby ste mohli tieto údaje zobraziť v nadradenom riadiacom a diagnostickom systéme. Vďaka tomu budete vždy vedieť, kedy je potrebné vymeniť prístroj, čím sa zvýši dostupnosť zariadenia.

  Sieťové zariadenia, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre automatizáciu, môžu byť skvele integrované do vášho riadiaceho balíka. Extra úzka konštrukcia v telese IP20 umožňuje montáž do skriňových rozvádzačov s dôrazom na optimalizáciu zdrojov. Prirodzene, získate aj varianty IP67 na napájanie modulov v decentralizovaných štruktúrach priamo u spotrebiteľa.

Zistite viac o IO-Link od Balluff

Rozhrania Human Machine: SmartLight Jedno svetlo, tri funkcie

Priemysel 4.0 Koncentrovaná odborná spôsobilosť pre priemyselnú automatizáciu

Priemyselné sieťové technické vybavenie Siete s IO-Link

Safety over IO-Link Bezpečnosť v kvalite spoločnosti Balluff