Výročie existencie sídla: 20 r. vo V.Br.

Výročie existencie sídla: 20 r. vo V.Br.

Predajná pobočka Balluff oslavuje 20 úspešných rokov na ostrove

Odborník na senzoriku a automatizáciu Balluff tento rok oslavuje dvadsaťročnú existenciu na britskom trhu. Moderný rodinný podnik z Neuhausenu neďaleko Stuttgartu sa odjakživa spolieha na trvalo udržateľnú stratégiu internacionalizácie.

Zamestnanci Balluff UK
Tím spoločnosti Balluff v severozápadnej časti Anglicka neustále rastie a ako atraktívny zamestnávateľ ponúka priateľské pracovné prostredie vo vzrušujúcom odvetví, ktoré má budúcnosť.

Švábska stredne veľká spoločnosť Balluff má svoje zastúpenie na trhoch Veľkej Británie a Írska už od sedemdesiatych rokov. Predaj pre odborníka na senzoriku a automatizáciu najprv prevzal jeden obchodník, no v roku 1997 sa spoločnosť rozhodla, že túto prevádzku pretransformuje na vlastnú firemnú pobočku. Predajná pobočka sa preto tento rok môže obzrieť za dvadsiatimi úspešnými rokmi v regióne Cheshire. Balluff UK oslavuje výročie rôznymi akciami: Internou oslavou sa v júli začal jubilejný rok. Predajná pobočka vo vlastnom videu predstavila históriu spoločnosti. „Okrem toho v nasledujúcich mesiacoch pri príležitosti osláv 20 úspešných rokov organizujeme 20 bezplatných školení pre našich zákazníkov, prostredníctvom ktorých odovzdáme naše odborné poznatky ďalej priamo na mieste,“ povedal John Radford, vedúci britskej prevádzky.

Spojené kráľovstvo je naďalej jedným z najvýznamnejších odbytových trhov

Spojené kráľovstvo so silným priemyselným sektorom je druhým najvýznamnejším obchodným partnerom Nemecka a aj v očiach odborníka na senzoriku a automatizáciu patrí k najvýznamnejším odbytovým trhom – aj po brexite. „V priebehu posledných 20 rokov sme viackrát dokázali, že dokážeme správne a kreatívne reagovať na zmeny na trhu. Našu obchodnú činnosť výrazne ovplyvňovali a stále ovplyvňujú najmä trendy, akými je ústup klasického priemyslu a digitalizácia,“ povedal Radford. „Dôsledne sa zameriavame na potreby našich zákazníkov. Tento zásadný postoj nám vždy pomohol úspešne sa presadiť na britskom trhu.“

John Radford, vedúci britskej prevádzky
John Radford, vedúci britskej prevádzky v regióne Cheshire, si pripomína úspešnú históriu podniku.

Predajná pobočka od brexitu očakáva pozitívny účinok poklesu kurzu libry na britský export. „To sa v súčasnosti pozitívne prejavuje aj na našich prijatých zákazkách,“ povedal Radford. Možný zánik voľného pohybu zamestnancov do Spojeného kráľovstva postavil podnik pred výzvu. Už dnes sa stredne veľká spoločnosť spolieha na rozmanitý personál: spoločnosť Balluff v severozápadnej časti Anglicka okrem domácich obyvateľov a občanov EÚ zamestnáva aj pracovníkov pochádzajúcich z krajín mimo Európy. „Naša prevádzka chce rásť aj v budúcnosti. Preto našim zamestnancom ako atraktívny zamestnávateľ ponúkame priateľské pracovné prostredie vo vzrušujúcom odvetví, ktoré má budúcnosť,“ zdôraznil Radford.

Zastúpenie na celom svete

Stredisko Balluff v Cheshire
Dvadsať rokov vo Veľkej Británii: od roku 1997 pôsobí stredisko v regióne Cheshire ako vlastná pobočka spoločnosti Balluff.

V rámci skupiny Balluff bude v tomto roku oslavovať výročie ešte niekoľko ďalších stredísk. Dvadsaťročnú existenciu oslavuje aj Balluff v Taliansku. Ešte dlhšiu históriu má za sebou podnikové stredisko v Singapure. Spoločnosť Balluff pôsobí na juhovýchodnom ázijskom trhu už 25 rokov. A na svoju 15-ročnú firemnú históriu si môžu zaspomínať aj ďalšie tri pobočky s prevádzkami v Holandsku, Švédsku a Japonsku. Veľký počet osláv výročia je prejavom dôslednej stratégie internacionalizácie spoločnosti. „Na cieľových trhoch všade na svete sme vždy k dispozícii pre našich zákazníkov, čo je dôležitá konkurenčná výhoda,“ zdôrazňuje konateľ Florian Hermle. „Našim zákazníkom totiž ponúkame čo najlepšie služby, vysokú kvalitu, krátke dodacie lehoty a riešenia orientované na zákazníkov. Úsilie nášho personálu na mieste a výsledný úspech to len potvrdzujú.“

O spoločnosti Balluff

Spoločnosť Balluff založená v roku 1921 v Neuhausene auf den Fildern, v srdci Bádenska-Württemberska, je so svojimi 3 550 zamestnancami po celom svete synonymom pokroku, kvality a skúseností presahujúcich samotné odvetvie priemyselnej automatizácie. Ako popredný odborník na senzoriku a automatizáciu ponúka rodinná firma v 4. generácii rozsiahle portfólio inovatívnych riešení senzoriky, identifikácie a sieťových technológií, ako aj softvéru komplexných systémových riešení. V roku 2016 dosiahla spoločnosť Balluff obrat okolo 378 miliónov €. Okrem centrálneho sídla firmy v obci Neuhausen auf den Fildern disponuje firma Balluff po celom svete výrobnými a vývojovými strediskami a je aktívna na celom svete prostredníctvom svojich 37 dcérskych spoločností. Zákazníkom to zaručuje rýchlu celosvetovú dostupnosť výrobkov a veľkú kvalitu poradenstva a servisu priamo na mieste.