100 yılı geçen bir başarı öyküsünün başlangıç noktası bisikletler, motosikletler ve dikiş makineleri olmuştu.

Gebhard Balluff

Gebhard Balluff, Neuhausen\'de bisiklet, motosiklet ve dikiş makineleri için kendi mekanik tamir atölyesini kurdu. Bu atölye daha sonra hassas tornalama ve frezeleme atölyesi haline dönüştü.

Eduard Hermle

Gebhard Balluff işlerin yönetimini damadı Eduard Hermle\'ye devretti.

Hassas mekanik ürünler fabrikası

Balluff hassas mekanik ürünler ve diğer çeşitler üreten bir fabrika haline geldi. DIN L 85 gerdirme ve yay sarma düzenekleri.

Balluff Spaetzle (makarna) presi

Balluff Spaetzle presi üretimine başladı.

Balluff külbütör kolu, aks mili ve vites kolu üretimine başladı

Balluff otomotiv endüstrisi için külbütör kolu, aks mili, vites kolu ve motor parçaları üretimine başladı.

BNS kam sviçleri üretimi

İlerleme ve sensör alanına giriş: BNS kam sviçleri üretimi

BES endüktif yakınlık sviçleri

BES endüktif yakınlık sviçleri üretimine başlama: İlk temassız sensör, makine mühendisliği kontrol teknolojisinde büyük bir ilerleme oldu ve Balluff\'u dünya liderlerinden biri haline getirdi.

İlk uluslararası şube: Balluff Avusturya

İlk uluslararası şube olarak Viyana\'da Balluff Avusturya\'nın açılışı – uluslararası dağıtım ağının genişlemesinde ilk adım.

Neuhausen\'de yeni fabrika kuruldu

Neuhausen/Filder\'de yeni fabrika kuruldu: Geliştirme, üretim ve yönetim için oluşturulan modern ve geniş binalar.

BOS optonik sensörler

BOS optonik sensör üretiminin başlaması: Balluff sensörleri artık daha uzak mesafelerde bulunan ve metal olmayan cisimleri de algılayabiliyor.

Rolf Hermle

Klaus ve Rolf Hermle kardeşler aile şirketinde üçüncü nesil olarak yönetimi üstlendiler. Klaus\'un 1987 yılındaki ölümüne kadar birlikte çalışan kardeşler şirketi uluslararası alanda büyüttüler ve ürün portföyünü genişlettiler.

Asya\'da yerel üretim ve satış için çalışan ilk şube Nihon Balluff Japonya\'nın açılışı.

Yerinde müşteri desteği ve stratejik pazarlama için Kuzey Amerika ve Brezilya\'da temsilcilikler açılması.

BIS endüstriyel RFID sistemlerinin üretiminin başlaması: Tanımlama sistemi, veri taşıyıcısı, okuma/yazma kafası ve işlemci ünitesinin birleşimidir.

BTL Micropulse hareket sensörünün üretimi başladı: Balluff\'un sunduğu ilk temassız ve aşınmasız doğrusal hareket ölçüm sistemi. Bugünkü geniş kapsamlı mesafe ölçüm portföyünün ilk adımı.

BMF manyetik alan sensör üretiminin başlaması: Manyetik alan algılama sistemleri konusundaki uzmanlığın gelişmesi.

Trans-sonar mesafe sensörleri üretiminin başlaması: BTL Micropulse hareket sensöründe daha ileri bir adım.

Macaristan\'da Balluff Electronika KFT şirketinin açılması. Küresel üretim ağı büyümeye devam ediyor.

Balluff\'un 75. doğum günü.. Şirketin uluslararası büyümesi devam ediyor: İsviçre, İtalya ve Çek Cumhuriyeti\'nde şubeler ve Singapur ve Çin\'de temsilcilikler.

Balluff Neuhausen\'deki yeni lojistik merkezinin ve modern üretim tesisinin açılışını yapıyor. BES Super Shorties serisinin üretiminin başlaması: Mini sensör sistemleri konusundaki uzmanlığın gelişmesi.

BIL/BIP manyeto-endüktif hareket sensörleri ve BML manyetik kodlanmış hareket ve açı ölçüm sistemleri: Hareket ölçüm portföyünün yüksek hassasiyette ölçüm prensipleriyle genişlemesi.

IO-Link endüstriyel ağı ve bağlantılarıyla ürün portföyünde dikey gelişme: Balluff, sistem ve çözüm sağlayıcısı olarak ilerlemeye devam ediyor. Aksesuarlar güçlü satışa sahip bir bölüm haline geliyor.

Balluff, Çin\'deki yeni üretim tesisi sayesinde Çin, Kore, Tayvan ve Japonya\'ya odaklanarak Asya\'daki pazar konumunu genişletiyor.

Nesil değişimi: Rolf Hermle işin yönetimini çocukları Katrin Stegmaier-Hermle ve Florian Hermle ile teknik işler yöneticisi Michael Unger\'e devrediyor.

BNI SmartLight Programlanabilir ışık kulesi üretiminin başlaması: Balluff, yüksek hassasiyetli manyetik hareket ve açı ölçüm sistemleri konusunda uzmanlığını geliştiriyor.

BNI SmartLight Programlanabilir ışık kulesi üretiminin başlaması: Balluff, yüksek hassasiyetli manyetik hareket ve açı ölçüm sistemleri konusunda uzmanlığını geliştiriyor.

Satış organizasyonumuz Avustralya ve Yeni Zelanda\'ya ulaştı. Balluff kapsamlı portföyü sayesinde Endüstri 4.0 için bir öncü haline geldi.

Türkiye, Kore ve Tayland\'da yeni şubeler açılması.

Balluff GmbH

Marka imajında evrim Şirketin sloganı \"dünya çapında sensörler\" yerine \"yenilikçi otomasyon\" olarak değiştirildi

Balluff hikayesi 2017

Balluff, dijitalleşme uzmanlığını iki şirket arasında devralmaya devam ediyor: Stuttgart merkezli yazılım şirketi, yenilikçi yazılım hizmetleri GmbH (iss) ve makine vizyonu öncüsü Matrix Vision GmbH (MV), Backnang yakınlarındaki Oppenweiler\'de grubun bir parçası.

2020

Genel Müdür Michael Unger, Danışma Kurulu\'na katılmıştır. Yerine Frank Nonnenmann geçmiştir. Küresel endüstriyel şirketler için tedarik zinciri yönetiminde uzun yıllara dayanan tecrübesiyle, artık Tedarik Zinciri, Makine ve Tesis Mühendisliği bölümlerinden sorumludur. Katrin Stegmaier-Hermle, yönetim kurulu sözcüsü olmuştur.