Balluff'tan yazılım

Akıllı fabrikaya dijital çözümlerle

Mevcut sistemlerinizi özel olarak uyarlanmış dijitalleştirme ile genişletiyor veya birleştiriyoruz& IIoT çözümleri. Bu çözümleri geliştirirken, mevcut otomasyonunuzu ve BT ortamınızı yakından izliyoruz.

Dijitalleşme ve IIoT projeleri (PDF dosyası)

Amacımız, size özel üretim ortamınızda ölçülebilir katma değer yaratmaktır. Nasıl faydalanırsınız? Mevcut sistemlerinizin (MES, ERP, QA sistemleri) dünyasına girmiyoruz, bunun yerine onları ve orada üretilen verileri birbirine bağlıyoruz. Bu ilgili verilerden elde edilen bilgiler, üretim süreçleriniz hakkında yeni görüşler sağlar. Bu, yalnızca tekil verilerle mümkün olmazdı.
Seçilmiş kullanım senaryoları ile size sunduğumuz yenilikçi çözümlerden ilham alın.

Kullanım Durumları

 • Makine koşullarının izlenmesi

  Senin hedefin

  Üretkenliğinizi artırmak için makine koşullarını izlemek için üretimle ilgili tüm verilerin eksiksiz bir kaydına sahip olmak istersiniz.

  Senin meydan okuman

  • Bu verileri toplayan kullanımda olan birkaç farklı sisteminiz var.
  • Şimdiye kadar sistemleri verimli bir şekilde birleştirmenin bir yolunu bulamadınız.

  Çözümümüz

  Size kapsamlı durum izleme sağlamak için, sistemlerinizi teknik bilgimiz ve alan bilginiz ile birbirine bağlar, doğru verileri belirlemede ve eksik verileri eklemede size destek oluruz.

  Yalnızca bu tür özelleştirilmiş ve uygulamaya özel çözümlerle üretim süreçleriniz önemli ölçüde optimize edilebilir. Bu çözümler, üretim süreçlerinde tam şeffaflığa katkıda bulunur ve genel tesis verimliliğini artırmanıza yardımcı olur. Ek olarak, size yeni iş modelleri için temel sağlayabilirler.
  Makine durumu izlemeyi teknik olarak uygulamak için aşağıdaki hizmet bloklarını kullanıyoruz:

  • Arka-uç entegrasyon
  • Donanım tasarımı ve entegrasyonu
  • Veri yönetimi

   

 • İç lojistikte otomatik üretim kontrolü ve optimize edilmiş kaynak planlama

  Senin hedefin

  Darboğazlara ve gecikmelere esnek bir şekilde tepki verebilmek için üretim süreçlerinizi sürekli izlemek istiyorsunuz. Ek olarak, doğru tahmin yoluyla kaynakları en iyi şekilde kullanmak istersiniz, bunun sonucunda makineleriniz tam kapasitede kullanılır ve her zaman ideal miktarda hammadde ve yeterli işletim kaynağına sahip olursunuz.

  Senin meydan okuman

  • Sanal sisteminiz ve mağaza katındaki gerçek durum bağlantılı değildir.
  • Ekipmanınızın mevcut konumu ve kullanılabilirliği ile ilgili bilgiler eksiktir.
  • Artan bir vasıflı işçi kıtlığı söz konusudur.

  Çözümümüz

  Sistemlerinizi birleştiriyor ve toplanan verileri doğru yerde sağlamanıza yardımcı oluyoruz. Bu şekilde, sistemden otomatik kullanılabilirlik mesajları yoluyla üretim planlamasına dahil olan çabayı azaltabilirsiniz. Ve planlama, itme prensibinden (insanlar tarafından kontrol edilir) çekme prensibine (tesis tarafından kontrol edilir) geçer. Kendi kendini kontrol eden üretime geçerek, artan vasıflı işçi sıkıntısına karşı koyarsınız. Üretim kaynaklarının nerede ve hangi durumda olduğunu biliyorsunuz ve bunları gereken miktarda kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde yerden, zamandan ve kaynaklardan tasarruf edersiniz ve akıllı bir fabrikaya doğru ilerliyorsunuz. Otomatikleştirilmiş üretim kontrolü ve optimize edilmiş kaynak planlamasını intralojistikte teknik olarak uygulamak için aşağıdaki hizmet bloklarını kullanıyoruz:

  • Arka-uç Entegrasyon
  • HMI tasarım ve geliştirme
  • Gömülü geliştirme
  • Donanım tasarımı ve entegrasyonu

   

 • Özelleştirilmiş ekipman yönetimi

  Senin hedefin

  Üretim ekipmanlarınızın eksiksiz dokümantasyonunu ve izlenebilirliğini sağlamak istiyorsunuz. Ve dahası, ekipmanınız ne zaman, ne kadar ve hangi koşullarda üretildiğini izleyebilmek istiyorsunuz. Ek olarak, son servis çağrısının ne zaman yapıldığını ve düzgün bir şekilde yapılıp yapılmadığını bilmek istiyorsunuz.

  Senin meydan okuman

  • Verilere doğrudan ekipman üzerinde ihtiyacınız vardır, ancak herhangi bir ek donanımın verileri ekipmanın tanımsız okuma noktalarında okumasını veya kaydetmesini istemezsiniz.
  • Hizmetiniz her zaman ağa erişemez.

  Çözümümüz

  Bir akıllı telefon uygulamasının yardımıyla, ekipman yönetimi basitleştirilir ve servis optimize edilir. Yazılım çözümü, Balluff'un kullanıcının ekipmanına eklenmiş olan RFID donanımı ile etkileşime girer. Bu, makine, ekipman ve operatör arasında bir arayüz oluşturur ve son müşteriniz için servisi optimize eder. Uygulama, ekipman yaşam döngüsü verilerini yalnızca makinede değil, aynı zamanda üretimdeki diğer herhangi bir yerde ek donanım olmadan rahatlıkla görüntülemeyi ve değerlendirmeyi mümkün kılar. Ekipmana takılı okunabilir bir RFID tipi plaka, belirli karakteristik verileri depolar ve ekipman değişimi sırasında makinede gerekli ekipman parametrelerinin ayarlanmasını destekler.
  Ekipman yönetimini teknik olarak uygulamak için aşağıdaki hizmet bloklarını kullanıyoruz:

  • Siber güvenlik
  • HMI tasarım ve geliştirme
  • Gömülü geliştirme
  • Akıllı cihazlar
  • Donanım tasarımı ve entegrasyonu

   

 • Reçete ve format değişikliği

  Senin hedefin

  Yasal koşullara uymak ve/veya müşteri gereksinimlerini karşılamak için üretiminizin şeffaflığını arttırmak istiyorsunuz. Bunu yapmak için, şu anda hangi tesislerin çalışmakta olduğu, şu anda üretimde hangi tariflerin kullanıldığı veya bir tarif değişikliğinin nerede yapıldığına dair daha iyi bir genel bakışa ihtiyacınız var. Ayrıca, üretim başlangıcında formatların her zaman doğru ayarlandığından emin olmak istersiniz.

  Senin meydan okuman

  • Önemli bakım çalışmaları ve farklı sistemlere birçok arayüzle başa çıkmanız gerekir.
  • Süreçlerin takip edilebilmesi için çalışanlar arasında kabul görmesi için basit bir kullanıcı rehberliğine ve uygulamaya ihtiyacınız var.

  Çözümümüz

  Format ayarı, otomasyon dünyası için yeni bir şey değil. Balluff, sensörler ve RFID teknolojisi ile size bunun için doğru donanımı sağlar. Gerçek zorluk, operatöre ve makineye verimli geri bildirim ve aynı zamanda optimum ve modern kullanıcı rehberliği ile başlar. Size tarif, makine ve kullanıcı verilerinin kolay yönetiminin yanı sıra diğer sistemlere bağlantı sağlayan işlevsel, yalın ve açık bir şekilde tasarlanmış bir arka uç sunuyoruz. Bu temelde, siz ve çalışanlarınız için uygun kullanıcı rehberliğini sizinle birlikte oluşturur ve geliştiririz. Sizinle ve süreç bilginizle birlikte, tüm uzmanlık süreçlerinin doğru bir şekilde yürütülmesini ve belgelendirilmesini ve bu bilgilerin tüm sistemlerinizde mevcut olmasını sağlıyoruz.
  Tarif ve format değişikliklerini teknik olarak uygulamak için aşağıdaki hizmet bloklarını kullanıyoruz:

  • Siber güvenlik
  • Arka-uç entegrasyon
  • HMI tasarım ve geliştirme
  • Donanım tasarımı ve entegrasyonu
  • DevOps ve BT altyapı yönetimi

   

 • Stok seviyelerini izleme

  Senin hedefin

  Üretiminizi optimize etmek ve satın alma departmanınızı rahatlatmak istiyorsunuz. Bunu yapmak için, deponuzun envanterini otomatik olarak izlemek için sürekli bir envanter kontrolüne ihtiyacınız vardır.

  Senin meydan okuman

  • Sık değiştirme süreleri ve birçok maliyet, karlılığı azaltır.
  • Ambalaj ve C parçaları gibi malzemeler için geniş park ve depolama alanları yüksek depolama maliyetlerine neden olur.
  • Karmaşık sipariş süreçleri ve yüksek personel ve süreç maliyetleri verimliliği düşürür.
  • Teslimat darboğazları ve belirsiz malzeme mevcudiyeti üretimi ağırlaştırır ve teslimatı etkiler.

  Çözümümüz

  Balluff'un uygun sensörler, ağ teknolojisi ve sezgisel yazılımdan oluşan Malzeme Seviyesi İzleme Sistemi ile envanterinizi optimize edebilirsiniz. Malzeme seviyesi sensörlerimiz stokları otomatik olarak izler; ilgili tüketim verileri herhangi bir zamanda bir veri tabanından alınabilir. Genel üretim süreleri, malzeme seviyesi izleme sistemi ile önemli ölçüde azaltılabilir, çünkü seviye belirlenen sınırların altına düştüğünde otomatik olarak bilgilendirilirsiniz.
  Sistem, bir web tarayıcısı aracılığıyla sezgisel olarak konfigüre edilir. Sistem isteğe bağlı olarak doğrudan ERP sistemine de bağlanabilir. Stok seviyesi minimumun altına düşerse, sipariş otomatik olarak tetiklenir ve tedarikçiye gönderilir. Bu akıllı envanter yönetimi için gereken tek şey, Balluff standart donanım ve yazılımının bir kombinasyonudur. Ek gereksinimleriniz varsa, elbette standart yazılımı kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirebilir ve genişletebiliriz.
  Envanterinizin otomatik olarak izlenmesini teknik olarak uygulamak için, kişiselleştirme derecesine bağlı olarak aşağıdaki hizmet bloklarını kullanıyoruz:

  • Arka-uç entegrasyon
  • HMI tasarım ve geliştirme
  • Donanım tasarımı ve entegrasyonu
  • Veri yönetimi
  • DevOps ve BT altyapı yönetimi

   

Toplam paket: Değerlendirmeden konsept ve uygulamaya

Dijitalleşme ve IIoT, teknolojinin hızla çeşitlenmesi ve entegrasyon için artan baskı anlamına geliyor. Bu, otomasyona her zaman yeni talepler getirir ve diğer şeylerin yanı sıra yeni güvenlik soruları ortaya çıkarır. Yeni teknolojilerin sunduğu fırsatlardan yararlanabilmeniz için size özel tasarlanmış IIoT çözümlerimizle destek oluyoruz. Ve bunu tamamen sizin spesifikasyonlarınıza göre yapıyoruz.
İhtiyaçlarınızı başlangıç noktası olarak alarak, mevcut durumu değerlendirdiğimiz, OT ve BT altyapınızı dikkate aldığımız ve doğru strateji, metodoloji ve teknolojiyi uyguladığımız bireysel 360 ° IIoT çözümleri geliştiriyoruz. Örneğin, mümkün olan en iyi işlevsellik için cihazlarınızı değiştirebiliriz. Kontrol istasyonuna entegrasyon gibi uygulamanın yanı sıra, bu toplam paket için tüm yaşam döngüsü boyunca bireysel destek sağlıyoruz. IIoT senaryolarındaki kullanım senaryoları ile çözümlerimizin pratikliğini sağlıyoruz.

Ekonomi ve kalite bizim için önceliklidir. Ve en başından beri veri güvenliğini düşünüyoruz. OT ile BT'yi sorunsuz bir şekilde birbirine bağlamak, elbette uzmanlarımız için bir konudur. BT ve OT, araştırma ve geliştirme, süreç ve proje yönetimi ile satış alanından çeşitli yetkinliklerden faydalandıkları anlaşılmaktadır.

Balluff'tan özel 360 ° IIoT çözümleri

Servis bloklarımız

 • (1) Endüstriyel ve Siber Güvenlik

  Doğru stratejiyi buluyoruz

  IIoT, dijitalleşme ve artan ağ oluşturma, uygun bir yanıt gerektiren yeni risk senaryoları ile birlikte gelir. Yıllara dayanan tecrübemiz ve kapsamlı bilgi birikimimiz ile doğru savunma stratejisini bulmanıza yardımcı oluyoruz.

  Güvenlik Mühendisliği


  Herhangi bir IIoT projesinde güvenlik, planlamamızın ilk planlama adımında dikkate aldığı önemli bir husustur. Tehdit modelleri tasarlıyor ve bütünsel bir savunma tasarlıyoruz. Bu, en yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

  Güvenlik değerlendirmesi

  Karmaşık OT veya BT altyapıları artan tehditlere tabidir ve genel sistem yalnızca en zayıf halkası kadar güçlüdür. Bu karmaşıklığa nüfuz edebiliyor ve zayıf noktaları belirleyebiliyoruz. Her seviyeyi dikkate alıyoruz: Altyapı, mimari, tasarım, donanım ve yazılım ve ayrı ayrı geliştirilmiş uygulamalar ve sistemler.

  Güvenlik Danışmanlığı

  Farklı teknolojilerin, trendlerin ve ürünlerin çeşitliliği muazzam bir şekilde artmakta ve güvenlik konusunda çok çeşitli talepler ortaya çıkarmaktadır. Yanınızdayız ve güvenlikle ilgili tüm konularda size rehberlik ediyoruz ve örneğin ISO-27001 sertifikası almanıza yardımcı oluyoruz.

 • (2) Arka Uç Entegrasyonu

  Özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmıştır

  IIoT tarafından üretilen ve hızla artan veri miktarları, değer yaratan bir bilgi akışının uygulanabileceği istikrarlı bir temel gerektirir. Web ve bulut hizmetleri (ör. Spring / Spring Boot), JVM tabanlı diller veya Net Core gibi kanıtlanmış ve gelişmekte olan teknolojilere dayalı olarak sizin için özel olarak uyarlanmış arka uçlar geliştiriyor ve entegre ediyoruz.
  Çok dilli mimariler ve mikro hizmetler gibi komuta ve geliştirme paradigmalarımızda geniş bir teknoloji karışımına sahip olduğumuz için, size her zaman tam olarak uyarlanmış çözümler sunabiliriz.

 • (3) HMI Tasarım ve Geliştirme

  Görselleştirme şeffaflık yaratır

  Otomasyonunuzda hangi süreçlerin görselleştirilmesi gerekiyorsa, bunun doğru şekilde yapıldığından emin oluruz. Örneğin, üretim hattınızı görselleştirmek ve süreçleri ve koşulları şeffaf hale getirmek için bir pano oluşturabiliriz.
  Bir gösterge panosunda gösterilen basınç değişiklikleri, makine durumu hakkında ayrıntılı bilgi sağlar ve bir durum ve tutarsızlık analizi için kullanışlıdır. Örneğin, mevcut çekilişteki değişiklikler görselleştirilirse, bir bakışta sistem durumu hakkında sonuçlara varabilirsiniz.
  Bizim için görselleştirme aynı zamanda Kurumsal Tasarımınızı dijital dünyaya uyarlamak demektir. Kullanılabilirlik, nasıl uygulandığını belirler.

 • (4) Gömülü Geliştirme

  Hemen hemen her cihaz için

  Yazılımımızla, kullandığınız donanımı özel gereksinimlerinize göre optimize edebiliriz. Bu hem Balluff cihazları hem de üçüncü taraf donanımları için geçerlidir. Değişikliklerimiz, örneğin verilerin NFC aracılığıyla bir RFID veri taşıyıcısında okunmasına ve yazılmasına izin verir.
  Ne kullanırsanız kullanın, cihazlarınız ve bulut dahil olmak üzere üst düzey sistemler arasında iletişimi sağlıyoruz.

 • (5) Akıllı Cihazlar ve Kurumsal Web

  Çok çeşitli yazılım platformları için

  İster Android, iOS, Windows veya Linux tabanlı işletim sistemleri, hangi yazılım platformunu kullanırsanız kullanın, tabletler, akıllı telefonlar, avuç içi bilgisayarlar ve giyilebilir cihazlar dahil olmak üzere birçok farklı mobil cihaz için uygulamalar geliştiriyoruz. Ayrıca tesisinizde tercih ettiğiniz sistem için.
  Ayrıca, en fazla sayıda farklı cihazda çalışan, platformdan bağımsız hibrit uygulamalar alırsınız. Daha sonra süreçler, veriler ve analizler dünyanın herhangi bir yerindeki her cihazda kullanılabilir hale getirilebilir.
  Kurumsal Web için, uygulamalarınızı görselleştirebileceğiniz gösterge tabloları geliştiriyoruz. Akıllı telefonlarınız ve bilgisayarlarınız daha sonra aynı platformda çizim yapar. Bu, kullanımı basitleştirir ve verimliliği artırır.

 • (6) Donanım Tasarımı ve Entegrasyonu

  Yılların uzmanlığından yararlanın

  Otomasyon uzmanları ve birçok farklı sektörün uzun süreli ortakları olarak Balluff, geniş bir ürün yelpazesinin yanı sıra sağlam temellere dayanan bilgi birikimi ve güvenilir deneyim sunar.
  Bu uzmanlık, size en uygun donanım çözümlerini sunmamızı ve bunları uygulamalarınıza entegre etmemizi sağlar.
  Sizin için özel, sürdürülebilir bir donanım modeli geliştiriyor, fizibilite testi yapıyor ve donanımı otomasyonunuza entegre ediyoruz. Bu uzmanlıktan yararlanın.

 • (7) Veri Yönetimi

  Yüksek şeffaflık ve güvenilir tahmin için temel

  Verilerin toplanması, işlenmesi ve analiz edilmesi, kestirimci bakımın temelidir. Otomasyonunuzda verimli bir şekilde kullanabileceğiniz bu verilerden değerli bilgiler elde edilebilir. Eğilimler tespit edilebilir ve nedenleri belirlenebilir. Süreçteki zayıflıkları erken tespit edersiniz ve bunlara doğrudan yanıt verebilirsiniz.
  Hedeflenen veri yönetimi yoluyla şeffaflık, örneğin planlanmamış sistem kesintilerinin önlenmesi gibi tamamen yeni eylem alanları açar.

 • (8) DevOps ve BT Altyapı Yönetimi

  Farklı dünyaları bir araya getiriyoruz

  Endüstriyel Nesnelerin İnterneti, daha önce ayrı olan bilgi ve işlemsel teknoloji gibi alanları birbirine bağlar, çünkü ağa bağlı sensörlere ve yazılıma sahip karmaşık makineler OT ve BT'nin etkileşimini gerektirir.
  DevOps ekibimiz, her iki dünyanın birbirine bağlanmasını destekler. Cihazların ve sistemlerin sorunsuz çalışması için doğru altyapıları tasarlıyoruz. Tüm çevre akışları bizim geliştirme aşamasındadır. Siz de tüm sürecinizi optimize edebilirsiniz.
  BT altyapı yönetimimiz sayesinde, süreçlerinize göre uyarlanmış, iyi düşünülmüş bulut mühendisliğinden de yararlanırsınız. Hangi BT sistemini kullanırsanız kullanın, buluta optimum veri aktarımı sağlıyoruz ve veri yönetiminde sizi destekliyoruz.