Kılavuzlu format değişikliği ve parça tanıma değişikliği

Kılavuzlu format değişikliği ve parça tanıma değişikliği
Kılavuzlu format değişikliği ve parça tanıma değişikliği

Maksimum makine esnekliği için basit, güvenli ve tekrarlanabilir geçiş

Tüm tesisinizi optimize etmek, duruş sürelerini önlemek ve daha kısa üretim süreleri gerçekleştirmek mi istiyorsunuz? Akıllı makinelere ve dolayısıyla akıllı üretime ihtiyacınız olacak. Bu, konfigürasyon değişikliği, yani tesisinizin dönüştürülmesi yönlendirmeli bir şekilde gerçekleştirilirse zaten mümkündür. Bu yarı otomatik format değişiklikleri için, Balluff size ekranı aracılığıyla net operatör rehberliği ve güvenilir format değişikliği sunan bir dijital konum göstergesi sağlar. Bu, yanlış kullanım nedeniyle makine hasarını ve üretim duruşlarını en aza indirir. Eğitimsiz personel bile, hedefleri karşılayan ve hataları önleyen geçiş işlemlerini tutarlı bir şekilde gerçekleştirmek için çözümlerimizi kullanma konusunda hızla bir rutin geliştirir.

Dijital konum göstergemizle, çok çeşitli ürünlere ve daha küçük parti boyutlarına hızlı ve güvenli bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda RFID kullanıyorsanız, bir kontrol işlevi elde edersiniz, çünkü RFID, farklı format parçalarının benzersiz şekilde tanınmasını sağlar. İşte bu çözümün nasıl çalıştığı.

Dijital konum göstergesi - burada kullanılan RFID teknolojisi gibi - serbestçe seçilebilen bileşenlerden ve cihazlardan oluşan Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemimizin bir parçasıdır. Tutarlı işletim ve konfigürasyon konsepti, yani SAMS'ın görünümü ve hissi, makine esnekliğini ve kullanılabilirliğini artırır. Bunun nedeni, tüm SAMS cihazlarının standart veri profilleri kullanılarak parametrelendirilip yapılandırılabilmesi ve hatta tabletinizdeki tüm IO-Link cihazlarının kolay kurulumu için BET mühendislik aracımız gibi kontak olmaksızın tablette veya bilgisayarda öğretilebilmesidir. .

Dijital konum göstergesi ile yönlendirmeli format değişikliği

Güvenli yarı otomatik format değişikliği için Balluff dijital konum göstergeleri, format değişikliği için tüm ayarların (yeni tarif) okunabileceği bir ekrana sahiptir. Bunlarda iş, mili döndürülerek manuel olarak ayarlanır. Buradaki ayırt edici özellik, bir işçi olarak değerlerin dijital bir ekranı ve yanan ışıklar tarafından yönlendirilmenizdir.

Bunu yapmak için önce ayar değerlerini (reçete), değerleri otomatik olarak kontrolöre aktaran BET mühendislik aracımıza kaydedersiniz. Daha sonra değerlerin (arka planda) otomatikleştirilmiş bir ayar noktası / gerçek karşılaştırması hesaplanır ve her ürün için ayrı ayarlar bir veritabanında saklanır. Aynı zamanda dijital konum göstergesi, format değişikliği sırasında hangi hedef değere ulaşılması gerektiğini gösterir. Değerleri dijital ekranda görebilir ve iş milini döndürürken yanan bir ışık tarafından ayrıntılı olarak yönlendirilirsiniz.

 • Çalışan ışık, iş milini hangi yöne çevireceğinizi gösterir. LED kırmızı yanar.
 • Ayarlanan değere yaklaşırsanız, çalışan ışık yavaşlar. Ayar noktasının yakın olduğunu bir bakışta görebilirsiniz.
 • Format değişikliği sırasında ayar noktası aşılırsa, kılavuz yön değiştirir ve geri dönmeniz gerektiğini belirtir.

Bu net operatör kılavuzu ve dijital konum göstergesi kullanan güvenli format ayarı verimliliği artırır. Biçim değişikliği süreleri, başlatma süresi ve makine duruş süreleri önemli ölçüde azaltılır. Sonuç olarak, tüm süreci kontrol altında tutmanız, ıskartayı azaltmanız ve paradan tasarruf etmenizdir. Aksi takdirde onarım ve bakım için kullanacağınızla aynı zamanda, üretiminiz zaten tekrar çalışıyor ve bu da daha fazla etkinlik ve üretkenlik sağlıyor. Bilmekte fayda var: Dijital konum göstergemiz IP69K koruma derecesini aşar ve en yüksek hijyen gereksinimlerini karşılar. Ve mevcut sistemlere kolayca uyarlanabilir.

RFID ile değiştirilebilir parça tanımlama

Doğru format ayarlandıktan sonra, HF RFID teknolojimiz (13,56 MHz) çözümlerimiz, değiştirilebilir parçaları otomatik olarak tanımlayarak size ek güvenlik sunar. Farklı format parçaları, sahteciliğe karşı koruma sağlayan teknoloji ile güvenilir bir şekilde algılanır ve tanımlanır. Ayrıca, değiştirilebilir parçaların doğru şekilde takılıp takılmadığını tespit etmek için görüntü sensörlerimizi kullanabilirsiniz.

Parça tanımlaması için değerlendirme birimleri, okuma / yazma kafaları ve veri taşıyıcılarının çeşitli sistem kombinasyonları mevcuttur. Bileşenleri seçerek, değiştirilebilir parçaların tespiti için çeşitli gereksinimleri karşılayabilirsiniz. Hangi bileşenlerin hangi uygulamalar için uygun olduğuna dair örnekler gösterebiliriz. BIS V işlemci ünitesi, işlemci ünitesi olarak bir IO-Link ağ modülü ve entegre değerlendirme üniteli bir okuma / yazma kafası arasında seçim yapabilirsiniz.

Değiştirilebilir parçaların tespiti için farklı sistem kombinasyonları. Gereksinimlerinize göre seçin

 • İşlemci ünitesi: BIS V

  BIS V işlemci ünitesi, büyük miktarda veriyi hızlı bir şekilde iletebilir. BIS V ile, tüm yaygın RFID teknolojileri için uygun olduğu için özellikle esneksiniz. Ek olarak, aynı anda kullanım için dört adede kadar okuma / yazma kafası bağlayabilirsiniz.

 • IO-Link Ağ Modülü

  Çok sayıda okuma noktasında basit tanımlama görevlerini çözmek istiyorsanız, IO-Link ağ modülü bir işlemci birimi olarak önerilir. Bu çözümü ekonomik kılan ek RFID değerlendirme birimlerine ihtiyacınız yoktur. Ancak gerekirse ek RFID bileşenleri ve IO-Link sensörleri bağlanabilir. Ve IO-Link size teşhis ve parametrelendirme fonksiyonları sağlar.

 • Entegre işlemci üniteli okuma/yazma kafası

  Bu sağlam hepsi bir arada çözüm Profinet, Ethernet / IP veya USB 2.0 arayüzleri ile kullanılabilir. Kolay devreye alma ve minimum kesinti süresi, doğrudan dış gövde üzerindeki durum ekranları tarafından desteklenir. Ve BIS M-4008 hepsi bir arada RFID okuyucu size konfigürasyon, durum izleme ve hata tanımlama için entegre bir web sunucusu sunar.

  Entegre değerlendirme üniteli okuma/yazma kafası

 • Ek olarak, görüntü sensörleri ile değiştirilebilir parçaların doğru şekilde takılıp takılmadığını kontrol edebilirsiniz

  Bir makineyi yeni bir formata dönüştürürken, doğru değişim parçalarının kullanıldığından emin olmak için RFID veri taşıyıcıları veya barkodları kullanabilirsiniz. Görüntü sensörlerini kullanarak, değiştirilebilir parçanın doğru şekilde takılıp takılmadığını da tespit edebilirsiniz. Bu tür çözümler, makine hasarı gibi hataları önlemenize yardımcı olur. Bu, verimi artırır ve üretim maliyetlerini düşürür.
  Sahte korumaya da ihtiyacınız var mı? RFID ile sorun yok, çünkü teknoloji orijinal parçaları üçüncü taraf parçalardan ve sahtelerden ayırıyor. Bu, garanti koruması görevi görür, makine emniyetini artırır ve makine üreticisinin fikri mülkiyetini korur.

  Görüntü sensörleri ile değiştirilebilir parçanın doğru montajı