Akıllı Otomasyon ve Görüntüleme Sistemi
Akıllı Otomasyon ve Görüntüleme Sistemi

Optimum performans için yenilikçi Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemi SAMS'yi keşfedin

Makine ve ekipmanların verimliliğini artırmak, sadece makine kontrolü değil aynı zamanda makine durumu hakkında da veri sağlayan yüksek performanslı, çok fonksiyonlu çözümler gerektirir. Bu bilgi, her makinenin performansını optimize etmenizi ve böylece tüm tesisi optimize etmenizi sağlar, böylece süreçleri ve sekansları verimli ve esnek bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Balluff'un Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemini (SAMS) kullanarak size tüm üretim hattının otomasyonunu eşit şekilde yönetmenizi sağlayan bir sistem verilir. Diğer ayarların yanı sıra, yiyecek ve içecek, ilaç ve kozmetik ürünlerinin yanı sıra ambalaj endüstrilerini donatmakla görevli makine üreticisi için de farklılık içerir.

Üretim Hattı

Yıkanma Sözü

Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemlerindeki tüm yıkama bileşenlerinden beklentiniz, önemli ölçüde daha uzun hizmet ömrü ve daha az bakım nedeniyle yüksek maliyet tasarrufudur. Özellikle temizleme işlemlerinin yüksek taleplerine dayanacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Evde çok zorlu ortamlarda, Ecolab gereksinimlerini karşılarlar. Temizlik maddelerinden ve sudan iyi korunurlar ve en az 1000 temizleme sayısı ile ürünlerimiz IP69K gereksinimlerini karşılar.

Gıda Güvenliği

Kirliliğe dayanıklı yüzeyler ve malzemeler sayesinde bu hijyenik bileşenler, gıda ile temas bölgesindeki tüm hijyen standartlarını karşılar. Ürünlerimiz İyi Üretim Uygulama Gereksinimlerini karşılar, böylece dokümantasyonu da içeren bir GMP uyumlu kalite yönetim sistemini kolayca uygulayabilirsiniz. Veri Matrisi kodunun kullanılması, her üründe kullanılan hammaddelerin herhangi bir zamanda izlenebilir olduğu anlamına gelir. Bu, en yüksek ürün kalitesini sağlamak ve sağlık otoritelerinin tüm gereksinimlerini karşılamak için gereklidir (AB Yönetmeliği 1935/2004 / EC).

Bak ve hisset

SAMS'nin her şeyi kapsayan işletim ve konfigürasyon konsepti, makine esnekliğini ve kullanılabilirliğini artırır. Cihazlar standart veri profilleri kullanılarak bir tabletten temas olmadan parametrendirilebilir, konfigüre edilebilir ve hatta öğretilebilir. Bu, yanlış kullanım nedeniyle makine hasarını ve üretim duruşlarını en aza indirir. Eğitilmemiş personel bile nispeten sürekli olarak çalışabilir çözümlerimizi kullanarak rutinlerini hızlı bir şekilde bulur ve hataları önleyebilir.

Akıllı Özellikler

Tutarlı tasarımları ile bileşenlerin dış gövdesi, konnektörü ve sabitlenmesi bir ünite oluşturur, böylece kurulum ve bağlantı kolayca yapılabilir. Sıcaklık izleme, eğim algılama, titreşim izleme, sinyal kalitesi ekranı veya çalışma saati sayacı gibi ek işlevler, cihazlarınızın güvenilir çalışması için kullanabileceğiniz veri kaynaklarına dönüşür. Bu tür özellikler, izleme işlevine sahip ek cihazlara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak envanter düzeylerinizi önemli ölçüde azaltır. Ayrıca, her bileşen ping işlemi ile sistem içinde benzersiz bir şekilde pozisyonlanabilir.

Sağlık

Durum mesajları, hataların hızlı bir şekilde algılanmasına ve lokalize edilmesine izin verdiği için (yani durum izleme) her zaman makine ve ekipman sağlığıyla ilgili bir genel bakışa sahip olursunuz. Bu bilgiler, daha fazla analiz için doğrudan cihazdaki veya gösterge panellerindeki renkli LED gösterge aracılığıyla (yani tahmini bakım), her yerde ve her zaman erişilebilir. Bu bilgileri grafik olarak görselleştirebilir, grafiklerde gösterebilir veya rapor olarak çıktı alabilirsiniz. Artık her bir sensör, her makine ve tüm üretiminiz hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, trendleri tanıyabilir ve doğru zamanda değiştirme veya en uygun bakımı planlayabilirsiniz. Güçlü ağ teknolojimiz ve bulut işlemi, akıllı üretim ve Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) ile birlikte gerçekleşmektedir. Bu amaçla bir uç ağ geçidi ve BT seviyesi sorunsuz bir şekilde bağlanabilir.