Akıllı özelliklere sahip sensör ağlarının şeması
Akıllı özelliklere sahip sensör ağlarının şeması

Yenilikçi Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemi (SAMS) ile akıllı üretim elde edebilirsiniz.

Sistemin her bir parçasındaki güçlü, akıllı sensör teknolojisi ve çok işlevli çözümler, makinelerinizin ve sistemlerinizin verimliliğini ve etkinliğini artırmanın temelini oluşturur. Verilere ek olarak, değerli durum verileri de sağlarlar.

Akıllı Otomasyon ve Görüntüleme Sistemi (PDF dosyası)

Balluff'un yenilikçi Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemi (SAMS), tüm üretim hattının otomasyonunu tek tip bir şekilde yönetmeniz için bir sistem sağlar.
Akıllı komponentlerimiz, makinelerin ve sistemlerin durumlarının izlemesinden kestirimci bakıma ve tamamen yeni iş modellerine kadar sizin için yeni imkanlar sunar. Yüksek depolama maliyetleri, makinelerinizden ve sistemlerinizden eksik veriler ve beklenmedik ekipman arızası durumunda zaman alan sorun giderme artık geçmişte kaldı.

Verilerin nereden geldiği ve nasıl kullanılabileceği

Otomasyon bileşenlerinin birincil görevleri, ölçme, algılama, tanımlama veya kontrol etme gibi işlemlerdir. SAMS cihazları, size doğrudan daha fazla yararlı veri sağlayan ek durum izleme işlevlerine sahiptir. Bunlara sıcaklık algılama, titreşim izleme veya sinyal kalitesi görüntüleme dahildir. Sizin için somut fayda, normalde bu tür görevler için gerekli olan ek donanımın artık gerekmemesidir. Bu, kullandığınız parça sayısının önemli ölçüde azaltılabileceği anlamına gelir.

Bir PING işlevi, tesisteki bileşenleri hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı sağlar. Bu özelliğin yararı, tek tek bileşenlerin süreçteki değerlerin düzensizliğini göstermesidir. Bu sizi doğrudan bilgilendirir, böylece anında müdahale edebilirsiniz.
Çalışma saatleri sayacı, entegre sayma işlevi ve önyükleme döngüsü sayacı gibi çok işlevli fonksiyonlar, kayıtlı durum bilgilerini daha iyi değerlendirmenize olanak tanır ve daha fazla arka plan bilgisi sağlar. Tüm değerler analiz edilebilir ve daha ayrıntılı olarak değerlendirilebilir, bu da makinenizin veya tüm sistemin durumunun sağlam bir şekilde teşhis edilmesini sağlar. Artık olası arıza başlangıcını erken bir aşamada belirleyebilir, bu bilgilere dayanarak uygun önlemleri başlatabilir ve bir arızayı önleyebilirsiniz. Bu sayede şeffaf bir sistemin temelini atar ve aynı zamanda üretiminizin performansını arttırırsınız.

Akıllı üretim için veriler

Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemimiz ayrıca Endüstriyel Nesnelerin İnterneti'ne (IloT) katkısını kanıtlamaktadır. Güçlü ağ teknolojimiz ve bulut bilişimimizle birlikte SAMS, akıllı üretimi uygulamak için kullanılabilir. Örneğin, üretim ve BT seviyeleri, bir uç ağ geçidi aracılığıyla sorunsuz bir şekilde birbirine bağlanabilir. Bu, verilerinizin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesine ve kullanılmasına hiçbir şeyin engel olmadığı anlamına gelir. Daha da fazla değer katmak için Akıllı Otomasyon ve İzleme Sisteminin tüm bileşenleri, BT seviyesinden aynı şekilde çalıştırılabilir ve standart veri profilleri aracılığıyla konfigüre edilebilir. Bu, kolay kurulum ve parametrelendirmenin yanı sıra, örneğin bir mobil cihaz aracılığıyla temassız öğretimi sağlar.

Kullanılan SAMS bileşenleri

Kullanılan SAMS bileşenleri
Kullanılan SAMS bileşenleri
  1. Menholler açıkken, ne karıştırıcı tahrikleri ne de valfler çalışabilir. Endüktif güvenlik sensörleri, manyetik bir muadili veya aktüatör olmadan burada rögar izlemeyi gerçekleştirir.

  2. Endüstriyel ağları akıllıca IO-Link iletişim standardıyla birleştirmek, daha hızlı, daha esnek, daha verimli ve daha uyarlanabilir üretim için ideal çözümdür. Bu, artan veri hacmini güvenilir bir şekilde toplamak ve yönetmek için size güçlü bir altyapı sağlar. Verileri toplamak ve aktarmak için genellikle yalnızca bir IO-Link ağ modülüne (BNI) ihtiyacınız vardır. Balluff Engineering Tool (BET) ile IO-Link ağ modülü kolayca, güvenli ve hızlı bir şekilde parametrelendirilebilir ve devreye alınabilir. Zorlu çevre koşullarında, IO-Link ağ modülleri için gereksinimler özellikle yüksektir. Bunun nedeni, sistemi agresif ortamla temizlemenin modüllere en yüksek beklentiler yüklemesidir. Balluff'un IO-Link ağ modülleri, yıkamaya hazır tasarımda sağlam bir plastik dış gövdeye sahiptir ve Ecolab sertifikalıdır. Bu, onları bu ortamda kullanım için özellikle uygun hale getirir. Modüller, her biri 8 IO-Link bağlantı noktasıyla donatılmıştır; her ağ modülü 16 adede kadar dijital giriş / çıkış işleyebilir. İlgili arayüzler, BT seviyesine doğrudan iletişimi mümkün kılar.

  3. Kaplin panelleri, farklı boru yolları arasında manuel değişim noktası görevi görür. Bağlantı dirsekleri aracılığıyla boru hatları farklı kombinasyonlarda bağlanır. Kaplin bükme pozisyonunun sorgulanması, dış gövdesi nedeniyle aşındırıcı ve agresif ortama dirençli bir endüktif sensör (BES) ile gerçekleştirilir. Aydınlık ekranları zarar verilme durumuna karşı korumalıdır.

  4. Mash tun'ta öğütülmüş maltı suyla karıştırılarak püre haline getirilir ve ısıtılır. Burada hassas sıcaklık ölçümü çok önemlidir.

  5. Fermantasyon işleminden sonra genç bira şişelenmeden önce depolama tanklarında belirli bir süre olgunlaşır. Balluff BSP basınç sensörleri, tanktaki seviyeyi güvenilir bir şekilde algılar.

  6. Özellikle gıda üretiminde seviye tespiti yüksek gereksinimleri karşılayan sensörler gerektirir. Kapasitif daldırma probumuz (BCS), yapışma telafisi ile ikna edici performans sunar ve köpüğün varlığında bile seviyeyi kesinlikle güvenilir bir şekilde tespit eder. Kullanılan çelik tanklar, uygun geçmeler kullanılarak sensörlerin hijyenik kurulumu için hazırlanmıştır.Gösterilen tüm bileşenler durum tespiti için Akıllı Otomasyon ve İzleme Sistemimizin (SAMS) Akıllı Özelliklerine sahiptir; bunları daha ileri analizler ve kestirimci ve önleyici bakım için kullanabilirsiniz.

İlgili konular

Akıllı Otomasyon ve Görüntüleme Sistemi

Yerleşik Akıllı Özellikler (YouTube)

Teknik sunumlar (kayıt gereklidir)

Bir sonraki seviyede tutarlılık - Uygulama çabalarını azaltmak ve çalışma süresini artırmak için ortak cihaz konfigürasyonu ve parametrelendirme! (İngilizce)