Yüksek Basınçlı Yıkama ve Hijyen
Yüksek Basınçlı Yıkama ve Hijyen

Tüm yıkama uygulamaları için hijyenik ve yüksek kaliteli IP69K sensörler

Temizlemesi kolay ve hijyenik açıdan kusursuz olan makineler ve ekipmanlar, yiyecek içecek, ilaç veya kozmetik ürünlerinin teslim edilmesi, üretilmesi, işlenmesi veya paketlenmesi gibi önceliklere sahiptir. Monte edilen sensörler için bunun anlamı: Bir yıkama tasarımına sahip olmaları gerekir, böylece örneğin bir enjeksiyonlu kalıplama ortamında sık ve yoğun temizleme ve dezenfeksiyon döngülerine dayanabilirler.

Ve yalnızca - sensörler hassas veya bozulabilen yiyeceklerle doğrudan temas ederse, yiyeceklerle uyumlu hijyenik tasarıma sahip olmalıdır. Ancak o zaman yemeğin tadını veya tolere edilebilirliğini etkilemeyi önleyebilir ya da kirlenmeyi önleyebilirler.

Bu hassas alanlar, bakteri ve diğer zararlı organizmalara karşı dayanıklı ve kontrol kabini sistemleri gerektirir. Sadece makine tasarlanırken hijyenik tasarım dikkate alındığında istenen ürünün yüksek kalitede olması sağlanabilir. Balluff'un Washdown plus özellikli IP69K sensörleri son derece zorlu çalışma koşullarında kompakt ve çok güvenilir olmak üzere tasarlanmıştır ve Ecolob gereksinimlerine uygundur. Temizlik maddelerine, korozyona dayanıklıdırlar ve sudan iyi korunurlar çünkü en az 1000 temizleme sayısı ile ürünlerimiz, IP69K gereksinimlerini fazlasıyla karşılar.

Size ne sunuyoruz

Yiyeceklerle doğrudan temas halinde, yüksek basınçlı temizleme ile veya yiyecek dışı alanda: Makinedeki komponentleri nerede kullandığınıza bağlı olarak, çeşitli gereksinimleri karşılamaları gerekir. Her ihtiyaç için doğru çözümü sunuyoruz - IP69K sensörlerinden doğru kablolara. Balluff'un sensörleri temizlik gereçlerine ve korozyona karşı dirençlidir, IP69K derecesinin en yüksek değerine sahiptir ve bu nedenle son derece zor koşullar altında oldukça güvenilirdir. Ek olarak, komponentlerimiz EHEDG, FDA ve 3-A gibi kurumlar tarafından ilan edilen gıda emniyeti gereksinimlerini de karşılamaktadır. Hijyenik tasarım ve kaliteli işleme önceliklerimizin başında gelir.

  • IO-Link ile isteğe bağlı, köpük ve birikme telafisine medya ile temas için kapasitif dolum seviyesi sensörleri
  • Aşırı ortamlarda özellikle uzun hizmet ömrü için sağlam paslanmaz çelik dış gövdeli, seviye ölçümü için manyetostriktif doğrusal pozisyon sensörleri
  • Yeniden ayarlama olmadan hızlı ve güvenilir izleme için sıvı algılama için fotoelektrik çatal sensörleri
  • Güvenilir ve hatasız sinyal iletimi için dayanıklı I / O modülleri

IP69K korumalı sensörler için uygulama örnekleri

  • Kapasitif Daldırma Probu ile Seviye Algılama

    Örneğin yoğurt üretiminde seviye algılama, IP69K sensörlerimiz kullanılarak olağanüstü şekilde gerçekleştirilir. - Çünkü malzeme, tasarım ve emniyet ile ilgili yüksek gereksinimleri karşılıyorlar. FDA onaylı ve IP69K korumalı BCS daldırma sensörümüz çok yüksek yapı toleransına sahiptir. Süt ürünlerinin seviyesini mutlak güvenilirlikle algılar. Kullanılan çelik tankların sadece sensörlerin hijyenik kurulumu için geçmeleri olması gerekir. Süreç içinde sensörlere ilgili seviyeleri öğretebilirsiniz. CIP / WIP sensörleri ayrıca temizlemeye (CIP, sterilizasyon (SIP) ve yüksek basınçlı temizliğe (WIP)) dayanıklıdır.

  • Fotoelektrik sensörler kullanarak konveyör bantlarının pozisyonun algılanması

    Transfer sırasında, örneğin sosis üretiminde et parçalarının hatasız bir şekilde yapılmasını sağlamak için parçaların konumu tam olarak doğru olmalıdır. Ayrıca, eksik parçaların güvenilir bir şekilde algılanması gerekir. Balluff'ta, bu uygulama için ideal olan hijyenik tasarımda çok çeşitli fotoelektrik paslanmaz çelik sensörler bulacaksınız. Ecolab sertifikalı IP69K sensörleri son derece sağlamdır, montajı kolaydır ve bir enjeksiyonlu kalıplama ortamında bile yaygın yöntemlerden herhangi biri kullanılarak temizlenebilir.