Varlık Yönetimi
Varlık Yönetimi

Makine kullanılabilirliğini ve tesis çalışmasını sağlayın

Etkin varlık yönetimi, yüksek makine kullanılabilirliğini ve minimum duruş süresiyle güvenilir ekipmanı destekler. Üretim esnekliği artırılırken bakım çabası büyük ölçüde azaltılır.

Balluff'un varlık yönetimi çözümleri, anahtar teknoloji olarak RFID'yi kullanarak size güvenilir ve her zaman güncel bilgiler sağlar. Örneğin, ekipman yönetimi çözümlerimiz, hataya açık, manuel olarak tutulan ekipman kayıtlarını ortadan kaldırır. Ek olarak, ekipman tanımlaması için tak ve çalıştır iyileştirilebilir versiyonlarımız, optimum ekipman kullanımını kolaylaştırır. RFID ayrıca üretilen iş parçalarının kesin olarak algılanmasını, eşleşmesini ve izlenebilirliğini sağlar.

BIS M 13.56 MHz HF sistemimiz yerleşik bir standarttır. Varlık yönetiminiz için güvenilir çözüm portföyümüz hakkında bilgi edinin.

Uygulama örneği

Varlık Yönetim Uygulaması

(1) Tüm ekipman verileri her zaman mevcuttur

Balluff'un LF veya HF'de BIS M'deki BIS C RFID sistemleri, freze tezgahlarındaki ve işleme merkezlerindeki CNC kontrol cihazına her zaman doğru ekipman verilerini sağlar. Güvenilir şekilde tanımlanan ve iletilen parametreler, optimum ekipman yönetiminin temelini oluşturur. Hataya açık, manuel olarak tutulan ekipman günlükleri yerine, ekipmanın sürekli kullanımının kontrol edilebilmesi için, ekipman yüklenirken ve boşaltılırken veriler sürekli olarak kaydedilir. Gerçek ekipman boyutları, örneğin, CNC kontrol cihazı için ekipman tablosuna otomatik olarak okunabilmeleri için kaydedilir.

Kalıpların optimum kullanımı

Balluff'un Connected Mold-ID'si, hantal ve hataya açık ekipman kayıtları olmadan ekipmanlarınızın koşullara dayalı bakımını sağlar. Çünkü Mold-ID, çizim numarası, basma sayısı, son bakım veya kullanım ömrü gibi ilgili tüm verileri otomatik olarak enjeksiyon kalıplama ekipmanında saklıyor. Bu verileri istediğiniz zaman arayabilir ve inceleyebilirsiniz. Manuel ekipman kullanımından kaynaklanan planlanamama ve kullanılabilirlik eksikliği geçmişte kaldı. Mold-ID, enjeksiyon kalıplama ekipmanlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

En iyi kısım: Balluff'un sunduğu Mold-ID, tüm makinelerin üretici ve konumdan bağımsız olarak ayrı ayrı yükseltilmesine olanak tanır. Bunun nedeni, Mold-ID'nin otonom bir sistem olmasıdır.

Daha fazla bilgi

Ekipman ID

Connected Mold-ID