Kalite Güvence
Kalite Güvence

Kalite güvencesini otomatikleştirme

Endüstriyel görüntü işleme, modern ve esnek üretim için vazgeçilmezdir. Ürün kalitesini garanti eder ve 1 lot büyüklüğüne kadar verimli üretim süreçleri sağlar.

Balluff çözümleri, otomatik kalite güvencesi için çok yönlü, yüksek performanslı bir uygulama yelpazesinin yolunu açıyor. Büyüyen ürün portföyümüzün sunduğu endüstriyel görüntü işleme olanakları, görsel kalite denetimleri, tanımlama veya pozisyonlama görevleri için neredeyse sınırsızdır. Ve hepsinden önemlisi, görüntü işleme ürünlerimizin kurulumu basittir ve kullanımı sezgiseldir. Akıllı görüntü çözümlerimizi kullanarak üretiminizin kalitesini güvenilir bir şekilde artırabilirsiniz.

Uygulama örneği

Kalite Güvence uygulaması

(1) SmartCamera çeşitli kalite denetimleri sunar

Fieldbus'lar ve IO-Link içeren SmartCamera'mız size geniş bir olası uygulama yelpazesi sunar. Üretimleri de dahil olmak üzere bitmiş parçaların görsel kalite kontrollerini üstlenir. Örneğin, boyut, mesafe, pozisyon ve yönün doğru olup olmadığını veya parçaların eksiksiz ve hatasız olup olmadığını kontrol eder. Bu, her üretim adımında işlem hatalarını erken keşfedebileceğiniz ve düzeltebileceğiniz anlamına gelir. Sonuç, daha az hurda ve daha az takip maliyetidir.

(2) Fotoelektrik sensörlerle hataları güvenilir şekilde önleyin

Her kalite denetimi akıllı sistemler gerektirmez. Sadece fotoelektrik sensörlerin kullanılması, üretim hatalarını güvenilir bir şekilde ortadan kaldırabilir.

Örneğin, bir renk sensörü kullanmak, incelenen bir bileşenin doğru renk olup olmadığını kontrol etmenin mükemmel bir yoludur. Öyleyse, otomatik olarak bir sonraki işleme adımına geçer. Hataları proaktif olarak önlemek, verimli bir süreci destekler.

(3) SmartLights, süreci görselleştirmenin uygun bir yoludur

IO-Link ana arayüzünü kullanmak, bir PLC'ye ihtiyaç duymadan süreci doğrudan izlemenizi sağlar. İhtiyacınız olan tek şey, trendleri ve sekansları görselleştiren IO-Link SmartLight yığın ışığımızdır. LED ekranlarının renk ölçeğine bağlı olarak, neler olup bittiğine dair bir görünüm elde edersiniz ve süreç hakkında her zaman güncel kalırsınız. IO-Link sayesinde kurulum, tak ve çalıştır kullanılarak hızlıdır. Ve IO-Link ile SmartLight hızlı ve kolay konfigüre edilir ve hatta anında değiştirilebilir.