Akıllı Haberleşme
Akıllı Haberleşme

Akıllı Üretim için temel ; IO-Link

Endüstriyel ağları iki yönlü IO-Link iletişim standardı ile akıllı bir şekilde birleştirmek, daha hızlı, daha esnek, daha verimli ve daha uyarlanabilir üretim için ideal çözümdür.

IO-Link yalnızca fieldbus seviyesindeki tüm sensörleri entegre etmekle kalmaz, aynı zamanda analog sinyallerin bile dijitalleştirerek gürültüsüz olarak iletilebileceği yalın kablolama ve ekipman konseptlerine olanak sağlar. Büyüyen veri hacminizi güvenilir bir şekilde yönetmek için size yüksek performanslı bir altyapı sunuyoruz. Bu, verilerinizi tüm üretim süreci boyunca taşır ve akıllı sensörden İnternete kadar kesintisiz iletişim sağlar.

Bunlar, akıllı iletişim geleceğin fabrikasının vazgeçilmezi olduğu için, IO-Link'in kendini IIoT için kolaylaştırıcı olarak ayırt etmesinin en iyi ön koşullarıdır.

Uygulama örneği

Akıllı Haberleşme Uygulamaları

(1) Sensörleri merkezi olarak ve işlemin gerektirdiği şekilde en uygun şekilde konumlandırın

IO-Link ile sensörleri makinede işlemin gerektirdiği gibi konumlandırabilirsiniz, çünkü sensörlerin erişilebilirliği artık bir etken değildir. IO-Link cihazlarının proses takibi, konfigürasyonu ve hata analizi artık kontrol cihazında gerçekleşmektedir. Bu, makine işlemlerinin zamanlamasını optimize eder. Ek olarak, sinyal gecikmeleri ve çarpılmaları güvenilir bir şekilde ortadan kaldırılır, çünkü verilerin dijital iletimi de yüksek sinyal kalitesini sağlar.

(2) Verileri sıkıştırın ve IP adreslerini kaydedin

IO-Link ile sadece bir nokta/IP adres 496 giriş/çıkışa kadar veri iletmek. Verileri sıkıştırarak, değerli adresleri korur ve kritik kurulumları en aza indirirsiniz. Burada IO-Link aktüatörü / sensör hub'u ile genişletme bağlantı noktası standardı belirler. IO-Link master ile birleştiğinde, ağ topolojinizin merkezi yapısını genişletmek için tamamen yeni seçeneklere sahipsiniz. Valf arayüzlerini veya ek bir IO-Link hub'ını bağlamak için bu bağlantı noktasını kullanabilirsiniz: Tak ve kullan özelliğini kullanarak bunu kolayca yapabilirsiniz. Ek giriş ve çıkışlar, hiçbir ek master olmadan kolayca işlenir.

(3) Hızlı sensör değişimi ve hızlı devreye alma

IO-Link hızlı, hatasız sensör değişimi ve anında devreye alma sağlar. Değiştirilen bir IO-Link sensörünün parametreleri otomatik olarak IO-Link master veya kontrolörden yeni sensöre yazıldığından, duruş süresini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Devreye alma süreçleri, format değişiklikleri veya tarif değişiklikleri, kontrol ünitesinin fonksiyon modülleri aracılığıyla merkezi olarak gerçekleştirilir. Bu zaman kazandırır ve hata olasılığını en aza indirir. Sizin için diğer faydaları: IO-Link cihazları, IO-Link aracılığıyla otomatik olarak tanımlanabildikleri için karıştırılamaz.