İzlenebilirlik
İzlenebilirlik

Akıllı Fabrikalarda şeffaflık

Geriye doğru izlenebilirlik, verimli üretim için giderek önem kazanmaktadır. Bu İzlenebilirlik özelliği şeffaflık yaratır ve kendini kontrol eden süreçlerle geleceğin fabrikası için vazgeçilmezdir.

İzlenebilirlik, bir süreç zincirinin her adımını kaydetmek ve anlaşılır kılmak anlamına gelir. Bu, tüm üretim parçalarının ve kullanılan tüm malzeme ve kaynakların üretim geçmişini - zaman, konum, süreç - otomatik olarak belgeleyen RFID ile elde edilir. Ve tüm bilgileri gerçek zamanlı olarak sağlar. Bu şeffaflık, yalın üretim süreçlerini mümkün kılar, yüksek ürün kalitesini garanti eder ve kendi kendini kontrol eden süreçlerin önünü açar. 30 yılı aşkın RFID uzmanlığı ile kapsamlı uygulama teknik bilgisi sunuyoruz.

Uygulama örneği

İzlenebilirlik uygulaması

(1) LF, HF ve UHF için teknolojiden bağımsız değerlendirme ünitesi

Güçlü BIS V işlemcş birimimiz, tüm uygulamalarda hızlı veri iletimi, kısa çevrim süreleri ve yüksek veri güvenliği sağlar. Bu, farklı RFID teknolojilerini LF, HF ve UHF'yi karışık modda çalıştırmanıza izin verir. Bu nedenle, çözmek istediğiniz görev ne olursa olsun bir tür değerlendirme ünitesi yeterlidir. Elbette bu yüksek performanslı çözümle endüstriden bağımsız kullanım için dünya çapındaki tüm yaygın bus sistemleriyle mükemmel elektromanyetik uyumluluk elde edebilirsiniz.

(2) Sensör verilerinin birleştirilmesi ve ağ yapısının basitleştirilmesi

BIS V, birbirinden bağımsız olarak parametrelendirilebilen ve dört adede kadar okuma/yazma başlığının aynı anda çalışmasını açabilen dört port sunar. Ek olarak, IO-Link özellikli sensörleri ve aktüatörleri veya 16 adede kadar sensör içeren bir sensör hub entegre IO-Link master portuna bağlayabilirsiniz. Bu, sensör verilerini herhangi bir ağ teknolojisinde en basit şekilde bir araya getirmenizi sağlar. Bu şekilde ağ yapınızı rasyonelleştirerek zamandan ve maliyetten tasarruf edersiniz.