Endüstri 4.0 uygulamasına yönelik sensörler ve tanımlama sistemleri
Endüstri 4.0 uygulamasına yönelik sensörler ve tanımlama sistemleri

Endüstriyel otomasyon için konsantre uzmanlık

Endüstri 4.0, ilgili tüm verilerin gerçek zamanlı olarak bulunmasını ve herhangi bir zamanda
bunlardan optimum katma değer akışı elde etme yeteneğini gerektirir.

Bu verilerin kullanılabilirliğini sağlıyoruz. Balluff sensörler ve tanımlama sistemleri veri toplar, aktarır ve yorumlar ve bunların üstün sistemlere aktarılmasını sağlar.

Endüstri 4.0, akıllı üretim sistemleri gerektirir. Gerekli teknolojileri bizden alacaksınız. En çeşitli endüstriyel sektörlerde bireysel çözümlerin anlaşılması, geliştirilmesi ve gerçekleştirilmesi için size yardımcı olmaktayız. Endüstriyel otomasyon için güvenilir bir ortak olarak, süreçlerinizin verimliliğini ve karlılığını artırmak ve sizi daha rekabetçi hale getirmek için sizinle birlikte çalışıyoruz.

 

Endüstri 4.0 uygulamasında size destek olacağız

 • Dijital Fabrika için Gerçek Veriler

  Akıllı I4.0 sensörleri üretimde esneklik ve şeffaflık sağlar

   

  Dijital Fabrika, ekipman modellerini gerçek verilerle zenginleştirmek ve ekipman ve üretim durumu hakkında netlik kazanmak için akıllı sensörler gerektirir. Otomasyon akıllı sensörlerinin gözleri ve kulakları gibi, yeni fotoelektronik çok işlevli BOS 21M ADCAP gibi, bilgileri kaynaklandığı yerde toplar ve işler. Ve IO-Link aracılığıyla sadece anahtarlama sinyalinden çok daha fazla veri sağlarlar.
  Bu, servis ömrü, yük seviyesi ve hasar tespiti, sıcaklık gibi çevresel bilgiler ve hedef nesne ile aynı hizanın kirlenmesi veya kalitesi ile ilgili verileri içerir. Bu bilgi durum izleme ve kestirimci bakımın temelini oluşturur.

  Sensördeki elde edilen algılama sinyallerinin hazırlanması ve ön işleme tabi tutulması, sistem kontrol ünitesinde karmaşık programlamayı gereksiz kılar ve fieldbus sistemlerindeki veri yükünü azaltır.

  IO-Link anında BOS 21M ADCAP'in algılama prensibini değiştirmenize izin verdiğinden, değişen çalışma koşulları altında tamamen farklı nesneler algılanabilir. Bu, uzmanlık gerektirmeden kullanım kolaylığı ve hızlı format değişiklikleri sağlar. Bu, sistemlerin ve makinelerin eskisinden çok daha esnek bir şekilde kullanılmasını sağlar.

  BOS 21M ADCAP, çığır açan fonksiyonu ve özellikleri ile size Dijital Fabrika ve Endüstri 4.0 dünyası için tamamen yeni yaklaşımlar sunar.

   

   

  BOS21M fotoelektronik çok fonksiyonlu sensör

 • Parametrik hale getirmek

  Merkezi olarak parametrelendirilmiş basınç sensörleri hızlı ve hassas ölçüm sonuçları sağlar

  Sıkıştırma basıncının izlenmesi için basınç sensörleri, iş parçası ve ekipmanın güvenli bir şekilde tutulmasını sağlamak için kullanılır. Bununla birlikte, soğutucu ve kayganlaştırıcı, hidrolik yağlar ve pnömatik gibi işlem ortamlarını izlemek için de idealdirler.
  Parametre verileri kontrol ünitesinden otomatik olarak aktarılabilir ve kopyalanabilir. Devreye alma sırasında hata azaltmanın yanı sıra zaman ve maliyet tasarrufu sağlanabilir.

  IO-Link basınç sensörlerinin merkezi parametrelendirilmesi sayesinde doğrudan erişim gerekli değildir, bu nedenle sensörler ölçüm için en iyi konuma monte edilebilir. Bu, kurulum zahmetini azaltır ve en yüksek makine kullanılabilirliğini sağlar. Parametre tarihi otomatik olarak kontrol ünitesinden otomatik olarak aktarılabilir ve çoğaltılabilir, bu da kullanıcıya zaman ve maliyet tasarrufu sağlar, ayrıca devreye alma sırasındaki hata azalmasını sağlar.

  Özellikler

  • Basınç sensörlerinin merkezi konumu sayesinde yüksek hassasiyetli ölçüm sonuçları ve optimum makine tasarımı
  • Düşük kurulum kolaylığı ve tak ve çalıştır özelliğiyle basit sensör değiştirme

  Sıkıştırma basıncını izlemek için IO-Link basınç sensörleri

  Sıkıştırma basıncını izlemek için IO-Link basınç sensörleri

 • poka-yoke ile İzlenebilirlik

  İzlenebilirlik sayesinde hedeflenen hata yönetimi kaliteyi ve üretkenliği arttırır

   

  Balluff'un eşleşen sensörleriyle birlikte, poka-yoke şeffaf bir işlemi garanti eder, çünkü tüm veriler izlenebilir ve hedeflenen hata yönetimini mümkün kılar.
  RFID sistemleri her işlem adımını tam olarak kaydeder. Kullanılan parça, materyal veya ekipman - tüm bilgiler otomatik olarak belgelenir ve gerçek zamanlı olarak size sunulur. Tipik zayıf noktalar erken teşhis edilebilir ve uygun önlemler alınabilir.

  Üretim daha güvenilir hale gelir, düzeltme işlemleri daha hızlı hale gelir ve değişen gereksinimleri karşılayacak ayarlamalar her zaman mümkündür.

   

   

  Özellikler

  • Verilerin izlenebilirliği sağlanır
  • Proses adımları hakkında gerçek zamanlı bilgi verir

   

   

  poka-yoke ile İzlenebilirlik

  RFID sistemleri her işlem adımını tam olarak kaydeder.

 • Dönüştürücülerin yardımıyla değişiklikleri biçimlendirin

  Gerçek zamanlı Ethernet, yüksek kontrol dinamiklerini mümkün kılar

  Balluff BTL manyetostriktif doğrusal konum sensörleri, gerçek zamanlı Ethernet arayüzleri ile makine yapımı için birçok avantaj sunar. Bunun nedeni, konum ve hızın özellikle hızlı, kesin ve mutlak ölçümünü mümkün kılmalarıdır.
  Bu nedenle, yüksek kontrol dinamiği ve doğruluğunun gerekli olduğu yerlerde kullanım için uygundurlar. Örneğin, bu ölçüm sistemlerinin kontrol cihazına entegrasyonu ve tanımlanmış protokoller aracılığıyla parametrelerin değiştirilmesi kolay ve zaman tasarrufu sağlar.

  Özellikler

  • Temassız ölçüm prensibi sayesinde aşınmaz
  • Gerçek zamanlı olarak senkron ölçüm verisi transferi
  • Şok ve titreşime dayanıklı

  Dönüştürücülerin yardımıyla değişiklikleri biçimlendirin

  Dönüştürücülerin yardımıyla değişiklikleri biçimlendirin

 • RFID ile reçete değişiklikleri

  Esnek veri iletişimi denetleyiciyi rahatlatır ve üretiminizi otomatikleştirir

   

  RFID, doğrudan iş parçası üzerinde veri depolamayı mümkün kılar ve üretim esnekliğini arttırır. Bu yükü merkezi kontrol cihazından çıkarmak için tüm parametreler ve üretim aşamaları doğrudan depolanabilir. Bu, iş parçası veya iş parçası taşıyıcısının doğrudan makineye rapor vermesini mümkün kılar. Daha sonra makine, reçete veya bir paketleme biriminin boyutu gibi bu iş parçasının gereksinimlerini ayarlar.
  RFID, doğrudan iş parçası üzerinde veri depolamayı mümkün kılar ve üretiminizin esnekliğini arttırır. Bu yükü merkezi kontrol cihazından çıkarmak için tüm parametreler ve üretim aşamaları doğrudan burada depolanabilir.

  Üretim otomatikleştirilmiştir: İş parçası veya iş parçası taşıyıcısı doğrudan makineye rapor verir. Daha sonra makine, reçete veya bir paketleme biriminin boyutu gibi bu iş parçasının gereksinimlerini ayarlar.

  Özellikler

  • Esnek, temassız veri iletişimi
  • Otomatik üretim

   

   

   

  RFID ile reçete değişiklikleri

  RFID ile reçete değişiklikleri

 • Güçlü güç kaynağı üniteleri ile durum izleme

  Heartbeat güç kaynağı birimleri, sistemleriniz için yüksek düzeyde kullanılabilirlik sağlar

   

  Zorlu endüstriyel otomasyon sistemleri için güvenilir ve temiz bir güç kaynağı çok önemlidir. Sisteminizin verimli ve parazitsiz ve makineler olmadan çalışmasını sağlamak için Balluff yüksek performanslı güç kaynağı üniteleri sunar.
  Özellikle otomasyon için geliştirildiler. Durum göstergesi ve heartbeat işlevi sayesinde, bir cihazın ne zaman değiştirilmesi gerektiğini her zaman anlayabilirsiniz. Bu, daha iyi bakım planlama ve dolayısıyla daha yüksek kullanılabilirlik sağlar.

  Senin için bunun anlamı: Sadece optimum performanstan yararlanırsınız.

  Özellikler

  • Kapsamlı sertifika paketleri sayesinde global kullanım
  • Mevcut kontrol paketinize mükemmel şekilde entegre edilebilir
  • Endüstriyel ortamlarda kısa devre ve aşırı yüklenme durumunda emniyet
  • Artan talepler için sınırsız güç

   

   

   

  Güçlü güç kaynağı üniteleri ile durum izleme

  Verimli ve parazitsiz kullanım için güçlü güç kaynağı üniteleri ile durum izleme

 • Mold-ID ile kestirimci bakım

  Duruma dayalı, kestirimci bakım için ekipman tutmada yüksek şeffaflık

  Balluff'tan Mold-ID, örneğin enjeksiyonlu kalıplama makinelerinde enjeksiyon kalıpları için hassas izleme yoluyla optimum ekipman kullanımını garanti eder.
  Her ekipman tanımlandığından, yanlış atamalar ve eksik formlar geçmişte kaldı. Üretim çevrimlerini sayma, önleyici ekipman bakımını sağlar.

  Daha uzun çalışma süreleri, güvenilir çalışma ve sistemleriniz için yüksek verimlilikten yararlanacaksınız. Bu aynı zamanda karlılığı arttırır.

  Özellikler

  • Otonom bir sistem olarak, üreticiden veya makinenin yaşından bağımsız olarak uyarlanabilir

  Mold-ID ile kestirimci bakım

  Mold-ID yardımı ile enjeksiyon kalıpları için hassas izleme

 • RFID ile kalite güvencesi

  Doğru zamanda doğru yerde doğru veriler: Kaliteyi bu şekilde sağlıyorsunuz

   

  Balluff’tan gelen RFID, özel verimlilikle kalite güvencesi bağlamında üretim süreçlerini tasarlamanıza yardımcı olur.
  RFID sistemleri, katma değer zinciri boyunca ortaya çıkan tüm verileri kaydeder. Bu veriler operatörler için kullanılabilir. Örneğin, yalnızca iş parçalarını çok özel bir üretim hattından veya vardiyadan incelemek mümkündür.

  Özellikler

  • Temassız veri iletişimi
  • Yüksek performanslı, ancak uygun maliyetli

   

   

   

  RFID ile kalite güvencesi

  RFID sistemleri, kalite güvencesi bağlamında üretim süreçlerini destekler