Mold-ID ile optimum takım kullanımı
Mold-ID ile optimum takım kullanımı

Plastik endüstrisinde maksimum verimlilik

Plastik endüstrisinde ekonomiklik için enjeksiyon kalıplama takımları optimum kullanılabilmelidir. Burada Mold ID ve Connected Mold-ID devreye girer.

Balluff'un Connected Mold-ID yazılımıyla enjeksiyon kalıplama takımı verilerinizi merkezi bir veri tabanında toplayabilirsiniz. Takım verilerinin bir tarayıcı uygulamasıyla görüntülenmesi sayesinde kolayca yönetebilirsiniz.

Connected Mold-ID, RFID üzerinden her bir takımı tanımlayan ve güncel atış sayısı veya son bakım gibi ilgili tüm bilgileri kaydeden bağımsız bir sistem olan Mold-ID tabanlıdır. Böylece tüm veriler güvenilir şekilde kaydedilir ve zahmetsizce hazırlanır, böylece tüm üretim döngüleri belgelenir.

Mold-ID donanım sistemiyle Connected Mold-ID yazılım sisteminden oluşan kombinasyonla tüm Mold-ID sistemlerini bağlı hale getirebilirsiniz. Tüm verilerin sistemde ve yazılımda görselleştirilmesi sayesinde optimum takım yönetimi sağlanır. Böylece üretim döngüleri veya sonraki bakım zamanı gibi önemli bilgiler elde edilir. Connected Mold-ID'nin optimum takım ömrü yönetimiyle koşul bazlı bakım sağlanır ve verimlilik arttırılır.